חובת הבידוד במלוניות לחוזרים מחו"ל בוטלה – המדינה תצמצם כניסת טסים מנתב"ג

באופן עקרוני, חובת הבידוד חלה על כל הנוסעים הנכנסים ממדינה אדומה או אלו אשר שהו במדינה אדומה במהלך 14 הימים שטרם טיסתם לישראל, למעט אלו שקיבלו פטור חריג

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין קיימו התייעצות בנושא המלוניות וכך הוחלט כי החל מאמש אין חובת בידוד במלוניות לחוזרים מחו"ל וכי משבוע הבא תצמצם המדינה למינימום את כניסת האזרחים לישראל, למעט מקרים הומניטריים דחופים בלבד, עד לכדי כניסה של לא יותר מ-200 ישראלים ליום.

באופן עקרוני, חובת הבידוד חלה על כל הנוסעים הנכנסים ממדינה אדומה או אלו אשר שהו במדינה אדומה במהלך 14 הימים שטרם טיסתם לישראל, למעט אלו שקיבלו פטור חריג.

משך הבידוד הוא 14 ימים, או 10 ימים למי שביצע שתי בדיקות שתוצאותיהן שליליות, במועדים שנקבעו בנוהל.

במקביל,  מליאת הכנסת אישרה הסדר שיאפשר למנכ"ל משרד הבריאות להעביר מידע מזהה ופרטי קשר על מתחסנים ועל מי שטרם התחסנו, או התחסנו באופן חלקי, לגורמים רלוונטיים שיבקשו את המידע. בשלב זה- רק רשויות מקומיות ביחס לתושביהן, ומשרד החינוך ביחס לצוותי חינוך. ההסדר מוצע כהוראת שעה לשלושה חודשים.

בדברי ההסבר נכתב כי "מדובר בגורמים שיכולים לסייע למשרד הבריאות לעודד אנשים להתחסן, למשל באמצעות פנייה פרטנית לבירור סיבת אי-החיסון, או בהצעת שירותי סיוע בהגעה למקום החיסון, והכל לפי הנחיות המנכ"ל". לצורך כך, ייקבע במפורש איסור להפעיל לחץ בנוגע לשימוש בסמכויות הרשות המקומית או משרד החינוך על אותו אדם שמבקשים לעודדו להתחסן.
עוד מוצע להסמיך את המנכ"ל לדרוש ממוסדות רפואיים וגופים ציבוריים מידע מזהה ופרטי קשר של אנשים שהתחסנו או רשאים להתחסן, כדי לקדם את מבצע החיסונים הלאומי, למשל לגבי אנשים שקופות החולים לא מצליחות להשיג, ולהנפיק למתחסנים תעודות מתחסן."

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן