מפלגת 'תקווה חדשה' פרסמה את תוכניתה להזנקת ירושלים: 70 אלף משרות חדשות ו-40 אלף יחידות דיור

יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה גדעון סער: "ממשלה בראשותי תבנה בגבעת המטוס תבנה בעטרות ותבטיח, באמצעות פעולה ובנייה בירושלים את הרוב היהודי בירושלים ואת אחיזתנו ועתידנו בבירת ישראל לדורי דורות"

היום (ג') הציגו יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה, גדעון סער ומועמד הרשימה, עופר ברקוביץ' את תכנית המפלגה לפיתוח העיר ירושלים. "ממשלה בראשותי תבנה בגבעת המטוס תבנה בעטרות ותבטיח, באמצעות פעולה ובנייה בירושלים את הרוב היהודי בירושלים ואת אחיזתנו ועתידנו בבירת ישראל לדורי דורות"

עוד התייחס סער לפרסומים על מגעיו של סגן השר פטין מולא עם הרשות הפלסטינית: "הניסיון של נתניהו באמצעות סגן שר במשרדו וממפלגתו לערב את אש"ף בבחירות פה בישראל, זה דבר חמור ביותר שאומר שנתניהו איבד את הבושה ועבר כל קווים אדומים, מוכן לעשות כל דבר כדי לשרוד ולהיאחז בשלטון ואפשר רק לתהות מהן התרומות המצופות מהצד הפלסטיני לסיפור הזה. אם הדברים הללו נעשו שלא על דעתו של נתניהו, נתניהו צריך לפטר את סגן השר ללא דיחוי״

עיקרי התכנית:
1. 70,000 משרות איכות חדשות בירושלים – נפעל לייצר 70,000 משרות חדשות איכותיות ומגוונות. נקדם מסלולי הכשרה טכנולוגיים בקרב אוכלוסיות מוחלשות ונפעל להקים 6 מיליון מ”ר שטחי תעסוקה בתחומי ירושלים בעשור הקרוב.
2. 40,000 יחידות דיור חדשות בירושלים תוך 10 שנים – נגדיל את ההיצע ע"י פרויקטים של התחדשות עירונית, מימוש שטחים משלימים בירושלים ומחוצה לה, בנייה בכל חלקי העיר, בניית פרויקטים לשכירות ארוכת טווח למשפחות צעירות וטיפול בדירות רפאים ונכסים נטושים.
3. חיזוק מטרופולין ירושלים- נשדרג את מערך התחבורה ונקים רשות ‘ירושלים רבתי’, שאליה יתחברו הרשויות המקומיות במרחב המטרופוליני כ’עיריות בנות’. ניצור מסגרת גג שלטונית שראש עיריית ירושלים נבחר בה על ידי כלל תושבי המטרופולין, תוך שמירה על העצמאות השלטונית של הרשות המקומית בנוגע לניהול המוניציפלי הפנימי.
4. עיר הממשל והשגרירויות- נפעל להעברת כל משרדי הממשלה לירושלים לשם חיזוק מעמדה וכלכלתה, נמשיך לעודד העברת שגרירויות נוספות אל ירושלים והכרה בין-לאומית בה כבירה של ישראל.
5. מימוש ריבונות ופיתוח מזרח ירושלים- מזרח ירושלים סובלת מתת-פיתוח ארוך שנים בשכונותיה, אשר חותר תחת יכולתה של מדינת ישראל לממש את ריבונותה על השטח. נחתור להשלים את הפערים ולפתח את מזרח ירושלים במגוון היבטים.
6. ירושלים כמרכז תרבותי-תיירותי- נהפוך את ירושלים למרכז בין-לאומי בעזרת פיתוח תשתיות ושירותי התיירות, מאמץ מיתוגי מקומי ובין-לאומי והגדלת התמיכה במוסדות ופעילות תרבות ורוח.

עוד מדברי סער: "ב12 השנים האחרונות בהן נתניהו ראש ממשלה הרוב היהודי בירושלים הולך ומצטמק, זה נובע מכך שנתניהו הקפיא את הבניה ונמנע מלבנות בשכונות הייעודיות לבניה במזרח ירושלים. ממשלה בראשותי תבנה בגבעת המטוס ובעטרות ותבטיח את הרוב היהודי בירושלים"

מועמד הרשימה, עופר ברקוביץ': "גדעון סער ומפלגת תקווה חדשה הציבו עמדה חזקה ביותר לחיזוקה של ירושלים, להבטחת עתידה הציוני שלה, ליצירתה כעיר מתפקדת וחזקה מבחינה כלכלית, לעיר שהיא מרכז תרבות ותיירות בינלאומי שוקק כי יש פה עושר ומגוון שאין באף מקום אחר במדינת ישראל ואני גאה להיות שותף שלך בדרך הזו ולהצטרף לנבחרת המצוינת של תקווה חדשה בהובלתך."

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן