"57% מהחרדים לא רוצים את ביבי כראש ממשלה" || 'מדברים מהבטן' (האזינו)

השינוי הגדול שעובר המגזר החרדי הועצם בשנה האחרונה בעקבות הקורונה. ההיבדלות, אחד מסימני ההיכר שלו, עברה מהפך ועם הדיגיטל חלה עלייה של 300% של צריכת תוכן אצל החרדים, מה שמשנה את פניו מתחת ומעל פני השטח. האזינו לתוכנית הראשונה של "מדברים מהבטן"

"57% מהחרדים לא רוצים את ביבי כראש ממשלה". את הדברים האלה, עם כמה הארות מעניינות מאוד על "האביב החרדי" – שתפס תאוצה עם פרוץ הקורונה, מביא האסטרטג למגזר החרדי ובעל עמותת 'אופק כלכלי' גרשון רוזנפלד, בתוכנית הפודקאסט החדשה "מדברים מהבטן" של 'ניוזרום – חדר מצב'.

רוזנפלד דיבר בפאנל בו השתתפה גם המסעדנית והפעילה החברתית בתחום האוכל – לילך ספיר עם המנחה יוסי אלפסי, בסוגיות שונות בחברה ובכלכלה הישראלית, וגם איך לא – פוליטיקה.

"גם אם אנחנו מדברים על סיטואציה שב-2060 יהיה כאן רוב חרדי, איך יראה החרדי הזה?", הוסיף רוזנפלד. "זה לא שאני טוען, המציאות מוכיחה את זה והקורונה האיצה את זה – את השינוי במגזר החרדי. זו היבדלות, אחד מסימני ההיכר של המגזר, ופתאום הגיע הדיגיטל עם עלייה של 300% של צריכת דיגיטל במגזר. אדם שהיה רגיל לקרוא עיתון ולקבל ממנו את סדר היום, קורא היום אתר אינטנרט לא מצונזר – מה שגורם לגל הדף בכל מיני תחומים כמו תעסוקה, אקדמיה, צבא ובכלל ההסתכלות של האדם החרדי על הישראליות".

הוא התייחס למה שמוגדר "האביב החרדי", מונח שנתפס בחודשים האחרונים ומזכיר את "האביב הערבי" המוכר לרובנו.

"צריך להבין שהיום יש תא חרדי במפלגת העבודה, הליכוד, ימינה ועוד. מפלגת העבודה למשל היא מפלגה שאין לה קשר לחרדיות. החרדים שמצביעים למפלגות לא חרדיות מבינים שהח"כים החרדיים לא באמת עוזרים להם כשמדובר בנושאים היום יומיים שלהם. בסוף, הח"כים החרדים מטפלים בבעיות הגדולות של היהדות החרדים – שבת, דת ומדינה, צה"ל ותקציבי עולם הישיבות – דברים שלא מעניינים את החרדי הפשוט.

"באופן אבסרדי, החרדים נמצאים כאילו אצל נתניהו, אבל על פי סקרים – 57% מהחרדים לא רוצים את ביבי כראש ממשלה".

יתר הנתונים והפרשנויות – בתוכנית המלאה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן