3,000 איש יוכלו להיכנס לישראל מנתב"ג מידי יום, כניסה תתאפשר מכל היעדים

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אמר הבוקר (א') במהלך ישיבת הממשלה על סגירת השמיים: "יש דחיפות ובהילות לעניין. אני צריך תצהיר ממשרד הבריאות וגורם מטעמו שיסביר את הדברים. בגלל הדיון במל"ל קיוויתי שאפשר להגדיל את מכסת הנכנסים לארבעת אלפים לפי מספר הבדיקות".

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בדיון כי "הדבר היחיד שיקלקל את התמונה זה לא אוהדים ביציע או בני נוער – זה הווריאנטים שיכנסו מחו"ל. אחרי כל הדיונים – אנחנו עומדים על כך שאסור להעלות את מכסת הנכנסים למעל 3,000".

לקראת הצהריים הסתמן כי לקראת הבחירות יתאפשרו טיסות גם ממדריד, אמסטרדם, לרנקה ואדיס אבבה לישראל. נתניהו מצידו גורס כי יש לפתוח את ישראל לכניסה מכל היעדים – כאשר היעד היומי יעמוד על כ-3,000 נכנסים ולא יותר.

שרת התחבורה מירי רגב אמרה בכנס "בשבע" כי "מכסת הנכנסים ארצה תוגדל היום אבל לא תעלה על 3,000. לצערנו חלק מהטיסות בוטלו כי לא היה ביקוש מאותם יעדים, היום קיבלנו החלטה לקבל את הנכנסים מכל היעדים".

אדלשטיין הוסיף הבוקר בראיון ל103 כי "אין סיבה להניח שיהיה סגר עד פסח. אנחנו בנתונים מאוד מאוד מעודדים. זו הפעם הראשונה שאני מופתע לטובה מהקורונה".

ובינתיים, רופסור ערן סגל אמר היום כי "מקדם ההדבקה ירד ל-0.78 (35% פחות מאומתים לשבוע)".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן