החל מיום ראשון: מרותקי בית שאינם יכולים להגיע לנקודת ההתחסנות – יקבלו חיסון בביתם

בעקבות הקושי לחסן את מרותקי הבית שאינם יכולים להתנייד גם בעזרת אמבולנסים, אשר ממומנים ע״י קופות החולים, כינסה השרה לשעבר מירב כהן סדרה של דיונים במטרה להגיע לפתרון ולחסן אוכלוסיה זו.

בדיון היום עלה כי נותרו כ-3,500 מרותקי בית שאינם יכולים להתנייד ונדרש לחסן אותם בביתם.

עוד עלה כי חברת פייזר אישרה למשרד הבריאות לנייד מזרק ובו מנת חיסון בודדת בשקיות קירור יעודיות שצפויות להגיע במהלך השבוע על מנת להתחיל במבצע כבר ביום ראשון הקרוב.

קבוצה זו של מרותקי הבית כוללת מבוגרים שלא יצאו מביתם תקופה ארוכה עוד לפני הקורונה, דימנטים, חולים ובקבוצת סיכון גבוהה מאוד עקב מצבם הבריאותי ועוד.

יצויין כי משרד הבריאות וקופות החולים ממשיכים לפעול על מנת לחסן את מי שניתן לשנע בעזרת אמבולנסים במימון המדינה, רכבים מותאמים ושימוש במתנדבים.

השרה לשעבר, מירב כהן: ״כבר לפני למעלה מחודשיים התחלנו במבצע החיסונים ועדיין ישנם אלפי מבוגרים הסובלים ממחלות רקע ומרותקים לביתם שטרם חוסנו, על אף פניותיהם החוזרות ונשניות. מדובר באנשים, שאם חלילה יידבקו, נשקפת סכנה ממשית לחייהם. ליווינו מקרים של חולי אלצהיימר קשים, ושל אנשים שחצו את גיל 90 ומזה שנים לא יצאו מביתם, שכן היציאה מהבית כרוכה עבורם במאמץ וכאבים משמעותיים ואף עלולה לדרדר את מצבם. לשיטתי, היה ניתן להגיע עם חיוסונים לביתם בשלב מוקדם יותר, אך הדבר לא אושר ע״י משרד הבריאות. בדיון היום הובטח שהחל מיום ראשון יגיעו עם החיסונים לבית המרותקים, ובכוונתי ביום ראשון הקרוב לקיים דיון נוסף שמטרתו לוודא שהדברים אכן מבוצעים בשטח״.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן