ביקורו של נשיא המדינה באירופה: סכנת התעצמות חיזבאללה והאצת תכנית הגרעין האיראני 

בהזמנת נשיאי גרמניה צרפת ואוסטריה המריא הבוקר הנשיא לביקור בזק באירופה במרכזו: סכנת התעצמות חיזבאללה, האצת תכנית הגרעין האיראני וסוגיית בית הדין הבינלאומי בהאג

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין המריא לביקור מדיני באירופה הבוקר, יום שלישי, ג' בניסן, 16 במרץ, במהלכו יקיים סדרת פגישות מדיניות בברלין, וינה ופריז. אל הנשיא מתלווה הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, שיעניק תדרוכים ביטחוניים במהלך הפגישות המדיניות.

אמש, בטרם המריא, אמר הנשיא: "הנסיעה המדינית החשובה אליה אני יוצא יחד עם הרמטכ"ל, משמעותית מאוד בתקופה זו, יותר מתמיד. אירופה מגלה מחויבות בלתי רגילה לביטחונה של מדינת ישראל, ולשימור היציבות במזרח התיכון ואנו מלאי הערכה על כך. התקופה הנוכחית פותחת פתח של תקווה להעצמת הקולות המתונים באזור ואנו נעשה כל מאמץ לאפשר לקולות אלה לקבל את המקום הראוי. דווקא בשעה זו, מאיימים הכוחות הקיצוניים ובראשם איראן, לערער על היציבות הזאת וחשוב לוודא כי הקהילה הבינלאומית רתומה, בקול נחרץ ובלתי מתפשר, למאבק בהתגרענות האיראנית ותמיכתה בארגוני טרור המאיימים על ישראל ועל היציבות באזור. על סדר יומי בביקור זה עומד גם המאבק בשימוש שנעשה בבית הדין הבינלאומי בהאג, כנגד חיילינו ואזרחנו. חיילינו הם בשר מבשרנו, ילדינו ונכדינו ואנו סומכים על ידידינו באירופה שיעמדו לצדנו גם במערכה החשובה הזאת."

הנשיא יחל את ביקורו היום, יום שלישי, ג׳ בניסן, 16 במרץ, בפגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה ד"ר פרנק-וולטר שטיינמאייר, Dr Frank-Walter Steinmeier, בארמון הנשיאות שבברלין, לאחריה יישאו השניים הצהרות משותפות לתקשורת. מאוחר יותר ייפגש הנשיא עם שר החוץ של גרמניה, הייקו מאס, Hieko Maas.

למחרת, בוקר יום רביעי, ד' בניסן, 17 במרץ, ימריא נשיא המדינה לוינה, שם יתקבל על ידי משמר כבוד בטקס ממלכתי בארמון הנשיאות. לאחר הטקס יקיים הנשיא פגישה מדינית עם נשיא אוסטריה, אלכסנדר ון דר בלן, Alexander Van der Bellen. הנשיאים עתידים לשאת דברים בטקס זיכרון לקרבנות השואה, שיערך למרגלות האנדרטה לזכר יהודי אוסטריה.

בבוקר יומו האחרון של הביקור, יום חמישי ה' בניסן, 18 במרץ, ימריא נשיא המדינה לפריז, שם יקיים פגישה מדינית עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, Emmanuel Macron.

בתום ביקורו בצרפת ימריא הנשיא חזרה לישראל.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן