ראש העיר אשקלון לשר הבריאות: "הגדל את מספר המשתתפים בטקסי יום הזיכרון"

הבוקר (רביעי), פנה ראש העיר, תומר גלאם לשר הבריאות, ח"כ יולי אדלשטיין, בבקשה להגדיל את מספר המשתתפים בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, זאת בעקבות החזרה לשגרת חיים וההקלות הניתנות בימים אלו.

"בתקופה האחרונה אנחנו נאחזים באופטימיות זהירה נוכח נתוני התחלואה הנמוכים, מבצע החיסונים האדיר ומקדם ההדבקה שהולך ויורד מידי יום. אנחנו רואים כיצד העסקים חוזרים אט אט לחיים, מערכת החינוך חוזרת לשגרת לימודים, מופעי התרבות והמשחקים באיצטדיונים חוזרים עם קהל רב ואת חג הפסח נחגוג עם המשפחה המורחבת, לאחר שנה שלמה של ריחוק חברתי", כתב ראש העיר.

ראש העיר ציין כי בשנה שעברה, בשיאה של המגפה, קיימה העירייה טקסי זיכרון מכבדים ומרגשים אך נעדרי קהל וכי בשל ההנחיות שהיו באותה העת, המשפחות השכולות לא זכו להיות חלק מהם.

"כיום", נכתב, "עם החזרה לחיים, יתאפשרו טקסים בנוכחות קהל אך לא בכמות שתוכל להעניק את הכבוד הראוי לכל משפחה ומשפחה. באשקלון כ-380 בתי אב המהווים חלק ממשפחת השכול ובהינתן קיום הטקס עם קהל של 750 משתתפים בלבד, הרי שלא נוכל לעמוד בכך מבלי לגרום לעוגמת נפש למשפחות היקרות.

"בהתאם לזאת, בשם המשפחות השכולות באשקלון ובשמי, אני פונה אליך בבקשה להגדיל את מספר המשתתפים בטקסי יום הזיכרון ל-1,500 על מנת שנוכל לקיים אותם בנוכחות מכובדת של המשפחות, המהוות חלק בלתי נפרד מהטקס עצמו", חתם ראש העיר.

המכתב נשלח גם למנכ״ל משרד ראש הממשלה, צחי ברוורמן, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ׳ חזי לוי, פרויקטור הקורונה, פרופ׳ נחמן אש ויו״ר ארגון יד לבנים באשקלון, יעקב מושיאשווילי.

צילום טקס הזיכרון באשקלון לפני הקורונה: אלדד עובדיה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן