יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בכנס פעילים האחרון: "יכולים לנצח את הבחירות"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר היום בנאום בכנס פעילים האחרון לפני הבחירות כי יש עתיד יכולה לנצח את הבחירות בשלישי הבא. "אנחנו נאבקים על המנדט ה-61. כל השנתיים האלה, מתנקזות למנדט אחד. מי שיהיה מספיק נחוש, יביא אותו. אם נעבוד נכון, אם נעבוד קשה, אם נשכנע את המתלבטים, אפשר לנצח את הבחירות האלה.

בהמשך תקף לפיד את ממשלת ימין מלא של נתניהו: "אם לא נקים את הממשלה הבאה – אם נתניהו ינצח חלילה, הוא יקים את ממשלת ליצמן, דרעי, סמוטריץ' ובן גביר. זו הממשלה היחידה שיש לו. זה ההרכב שהוא קורא לו ממשלת "ימין מלא מלא". ממשלה לא ציונית, שבה הליכוד נשלט באופן מוחלט.

"שבוי בידי עסקנים חרדים ובידי הגורמים הכי קיצוניים בחברה הישראלית. ממשלה של חסידי הרוצח ברוך גולדשטיין. ממשלה שבה קוראים לשחרורו של הרוצח יגאל עמיר. ממשלה שלוקחת את הכסף של אנשים עובדים, ונותנת אותו לאנשים שלא עובדים. ממשלה קיצונית, הומופובית, שוביניסטית, גזענית, חשוכה, אנטי דמוקרטית. אנחנו יודעים לאן הכסף יילך בממשלה כזו. זה לא יהיה לבריאות וזה לא יהיה לחינוך. זו ממשלה שבה אף אחד לא מייצג אנשים עובדים, שמשלמים מיסים ומאמינים בשלטון החוק. זה אנחנו. אנחנו אנשים עובדים שמשלמים מיסים ומאמינים בשלטון החוק. אנחנו הרוב הדומם שהממשלה הזו שכחה שהוא קיים.

לפיד גם יצא במסר למתלבטים שיכריעו את הבחירות: "אני רוצה להגיד מכאן לכל המתלבטים. הצד השני לא מתלבט. נתניהו לא מתלבט. הם כבר החליטו. הם רוצים ממשלה של חושך וחסינות וחיסול הדמוקרטיה. הדרך היחידה לעצור את הממשלה הזו, היא לתת את הקול ליש עתיד. 6 מנדטים לא יעצרו את חסידיו של הרוצח ברוך גולדשטיין.

"7 מנדטים לא ישחררו אותנו מכפיה דתית ומסחטנות. 6 מנדטים לא יחליפו את נתניהו. יש עתיד גדולה תשלח אותו הביתה. אני מכבד מפלגות קטנות יותר. את העקרונות שלהן. יש להן קול חשוב, הן יהיו שותפות בכל ממשלה שנקים, אבל שינוי אמיתי מביאות רק מפלגות גדולות. אין החלפת שלטון בלי מפלגת שלטון. לא יהיה מהפך, אם לא תהיה מפלגה גדולה שתעשה את המהפך".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן