הוסרה המגבלה על הכניסה לישראל: היקף הטיסות היומי יוגבל לקיבולת של נתב"ג

לדרישת גנץ, שרת התיירות פרקש-הכהן וכחול לבן: מעבר טאבה יפתח ליציאה לסיני- הכמויות ייקבעו לפי יכולת הספיקה של המעבר שייערך בימים הקרובים

ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה אישרה (מוצ"ש, במשאל טלפוני) את תיקון תקנות התעופה בעקבות פסיקת בג"ץ. התקנות נכנסו לתוקף הלילה בחצות, ועד ליום ראשון, ה-28.3.21. ההחלטות החדשות:

1. תבוטל מגבלת 3,000 הנוסעים ביום בנתב״ג בהתאם לפסיקת בג"ץ.

2. היקף הטיסות היומי יוגבל לקיבולת האפקטיבית של נתב״ג, שמושפעת הן מהצורך לעמוד בדרישות תקנות הקורונה והן מהצורך לביצוע בדיקות וריחוק חברתי.

3. יבוטל המנגנון לאישור טיסות חריגות.

4. תבוטל ההגבלה על טיסה שמגיעה לישראל כטיסת מטען ויוצאת מישראל עם נוסעים (כעת ניתן יהיה לבצע זאת).

5. תבוטל חובת מדידת החום לנוסעים בכניסה לטרמינל וטרם עליה למטוס, בדומה לקיים בכלל המשק.

הוסרה המגבלה על הכניסה לישראל: היקף הטיסות היומי יוגבל לקיבולת של נתב"ג
אילוסטרציה shutterstock

בנוסף, לאור פקיעת התקנות היום בלילה, אושרה בפועל פתיחתו של מעבר טאבה למבקשים לצאת לסיני בתו סגול, במתווה זהה למתווה נתב"ג. השבים יידרשו לערוך בדיקות בדומה לכללי נתב"ג.

גנץ ושרת התיירות אורית פרקש-הכהן סיכמו עם השרים הרלבנטיים, כי יינתנו מספר ימים למעבר להיערך, למעבר בטוח ומאורגן, זאת במקביל לבחינה משפטית של המתווה שהציגה כחול לבן המגביל במכסה את כמות הנכנסים בכדי למנוע התקהלויות במעבר בדגש על חג הפסח.

ובינתיים, היקף התחלואה בישראל ממשיך לרדת. מספר החולים במצב קשה ירד ל-550. מספר החולים הפעילים נמוך מ-19,000. ביום שישי אובחנו כ-1,000 חולים חדשים.

ברשות הפלסטינית מתחילים הבוקר לחסן את המבוגרים ביותר – בני 75 ומעלה. זאת לאחר שהגיעה לשטחים תרומה של 60 אלף מנות חיסון מטעם ארגון הבריאות העולמי.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן