מלחמה בין אנשי כחול לבן לשר האוצר סביב ביטול ישיבת הממשלה: "האחרון שיכול להטיף"

שר האוצר ישראל כ״ץ פנה לשר הבטחון בני גנץ וביקש ממנו לאפשר את כינוס ישיבת הממשלה המיוחדת שנקבעה להיום לאישור תקציב החיסונים, לאחר שכבר נתן את הסכמתו לכינוס הישיבה. במקביל, בכחול לבן תקפו את שר האוצר והאשימו אותו בעמידה לצדו של נאשם בפלילים.

על פי כ"ץ, "ההצעה המפורטת לרכש החיסונים הוכנה ע״י הדרגים המקצועיים של משרדי הבריאות והאוצר לאחר דיונים ממושכים, ובהתאם להנחיית רה״מ ובאישור היועץ המשפטי לממשלה.

"במידה ולא תאושר, קיים חשש שמדינת ישראל תאבד את יכולתה לרכוש חיסונים לקראת המשך השנה ולקראת השנה הבאה, כולל היכולת לחסן ילדים לאחר גמר הניסויים ומתן האישור ע״י הגורמים המוסמכים".

שר האוצר, ישראל כ״ץ, אמר: ״חייבים לנתק את ניהול ענייני הבריאות והכלכלה בתקופת מעבר מתוך המחלוקות הפוליטיות שקיימות ועוד יהיו״.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "ישראל כץ מנע מאזרחי ישראל תקציב מדינה ובמו ידיו פגע ביכולתם של מאות אלפי אזרחים להתאושש ממשבר הקורונה. כץ, אדלשטיין וכל חברי הליכוד יירשמו בדברי ההיסטוריה של הפוליטיקה כמשת"פים של נאשם בפלילים שמבקש לחמוק ממשפטו ולרסק את שלטון החוק. הם האחרונים שיכולים להטיף מוסר על "לשים פוליטיקה בצד". שר משפטים קבוע זה לא ג'וב ולא עניין פוליטי אלא צורך דמוקרטי ומשילותי בסיסי. אם כץ כל כך מודאג – שידרוש מראש הממשלה לאשר מינוי קבע לשר משפטים".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן