פלונטר פוליטי || "שום ממשלה לא תחזיק מעמד, אנחנו בדרך לבחירות חמישיות"

על רקע המאמצים של בנימין נתניהו, יאיר לפיד ונפתלי בנט, כל אחד מצידו, להקים ממשלה – מעריך השבוע השר לשעבר חיים רמון כי מדינת ישראל שועטת לעבר בחירות חמישיות.

"תקום ממשלת שעטנז שלא תחזיק מעמד אפילו יום יומיים", אמר רמון ל-103FM. "בנט עדיין לשון המאזניים כי אם הוא יעבור ויתמוך בנתניהו, למרות כל מה שבן גביר וסמוטריץ' אומרים, הימין יקבל תמיכה מבחוץ של ממנסור עבאס כאשר זה ברור שזה מה שיקרה".

רמון טען: "כל השחקנים הפוליטיים היום מעריכים שיהיו בחירות חמישיות, ולכן כל אמירה שלהם – הם מחשבים איך היא תשפיעה עליהם בבחירות חמישיות. אם בן גביר לדוגמא יבוא עכשיו ויגיד שהוא מסכים לשבת עם עבאס, זאת תהיה מכה קשה בשבילו אם יהיו בחירות חמישיות. יש גם אפשרות שבנט ילך עם לפיד, אבל מה שלא יקום – זה לא יחזיק מעמד. אז אם לפיד מתכנן ממשלת רוטציה עם בנט, עדיף שהוא יעשה זאת חודש-חודש, כי זה לא יחזיק יותר מזה.

"האפשרות הכי סבירה היא שנתדרדר לבחירות חמישיות. הרי כל הבחירות הן על 'כן ביבי' ו'לא ביבי'. אם העבודה ומרצ מוכנות להכתיר את בנט, כשאין להם שום קשר קלוש על שום נושא חוץ מי 'רק לא ביבי', אז בואו נשאל את העם איזה ראש ממשלה אתם רוצים. התסריט השני הוא בעצם שנלך לבחירות, אבל רק לבחירת ראש הממשלה. אני פונה לכל האנשים שנבחרו – תגלו אחריות. אתם עוסקים ב'רק ביבי' או 'רק לא ביבי'. המשחק נכשל, הוא תקוע, הוא במבוי סתום. השאלה היא איך מתקנים את הפסקת החשמל במגרש, והדרך היחידה היא לענות לעם".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן