אילן ישועה בעדות מפורטת: "בקשות של פוליטיקאים במשך שנים לא השתוו לשבוע אחד מרה"מ ורעייתו"

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו החל היום רישמית עם שלב העדויות, והעדות הראשונה היא זו של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה בתיק 4,000.

מלבד נתניהו נאשמים גם בעלי השליטה בוואלה לשעבר, שאול ואיריס אלוביץ', ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס.

"שאול אלוביץ' ביקש להוריד ולמתן כתבות שעשויות להצטייר כשליליות לראש הממשלה ורעייתו, ומצד שני להעלות כתבות שמציגות אותם באופן חיובי", אמר ישועה בעדותו המפורטת. "זה נגע בעיקר לראש הממשלה ולרעייתו, לפעמים גם לבן. היו גם בקשות להעלות תכנים נגד אנשים שהיו אויבים פוליטיים של ראש הממשלה. הייתה כתבה נגד נפתלי בנט – זה קיבל תשומת לב מיוחדת עם חומרים שהועברו אלינו וסדרה שלמה של כתבות נגדו ונגד אשתו.

"כל גוף תקשורת מקבל פניות מגורמי הסיקור שלו, אבל אף פעם לא בצורה כזו מבחינה כמותית ואיכותית. במשך עשר שנים, מה שקיבלתי מכל הפוליטיקאים האחרים יחד נכנס אולי לשבוע של בקשות שקיבלתי מראש הממשלה ורעייתו". לדברי ישועה, "פוליטיקאים מבקשים תגובה, אבל לא עריכה מלאה של האתר מ-א' עד ת'".

ישועה הוסיף בעדותו: "הלחץ שהופעל השתלב לפעמים גם באירועים רגולטוריים. נאמר לי במילים ברור שכשיש עניינים רגולטוריים, 'זו תקופה רגישה במיוחד'. לפעמים איריס אמרה להוריד משהו כי 'השבוע נתניהו צריך לחתום, הוא צריך לאשר לי'.

"צריך להבין את טיב הבקשות של ראש הממשלה ומהותן, כדי להבין שגם אנשים כמו ינון מגל, שאוהב את ראש הממשלה, עזב את המשרד שלי בטריקת דלת ואמר 'זה מטורף'". לדבריו, "כולם במערכת אמרו לי שזו לא עיתונאות, זה טירוף, ושלא יכול להיות שאנחנו עושים כאלה דברים. ינון מגל אמר לי שזה 'נתעב', שזה 'תועבה'. היו מריבות וצעקות, לפעמים היו עולים אליי לחדר ויש צעקות ואני צועק. ריב יומי".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן