נחשפו עבירות מס והלבנת הון בעשרות מיליוני שקלים בענף המנופאים בישראל – 11 נעצרו

בפעילות משותפת של משטרת ישראל ורשות המסים נעצרו לחקירה 11 חשודים בחשד לביצוע עבירות מע"מ, מס הכנסה והלבנת הון בענף המנופאים במסגרת המאבק המתמשך של רשות המסים ומשטרת ישראל בתופעת השימוש בהון השחור ובהלבנת הון.

החקירה הסמויה החלה בפעילות משותפת של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים יחד עם פקיד שומה חקירות ירושלים, לאחר שעלה החשד כי העצורים, יחד עם שתי חברות כוח אדם וחשודים נוספים הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בענף המנופאים בסכומים של עשרות מיליוני שקלים. על פי החשד, העסיקו החשודים מנופאים ללא ההיתרים הנדרשים לכך וללא אישור תוך שימוש בתלושי שכר נמוכים וחשבוניות מס פיקטיביות. הכספים הולבנו באמצעות צ'יינג'ים הנמצאים ביו"ש ובישראל.

עם תחילה של החקירה הסמויה בוצעו פעילויות מודיעיניות ומבצעיות בשטחי יו"ש ובתחומי הארץ יחד עם משטרת ישראל שהביאו להתחקות אחר החשודים במעשים.

היום, לפנות בוקר במבצע רחב היקף ובהשתתפות כוחות משטרה רבים, חקירות מכס ומע״מ ירושלים, פקיד שומה חקירות ירושלים ויחידת הכלבנים של רשות המסים הפכה החקירה לגלויה עם פשיטת הכוחות על בתיהם של החשודים.

במהלך המבצע נעצרו 11 חשודים – 6 תושבי מזרח ירושלים, 3 פלסטינים תושבי בית לחם ו-2 תושבי ירושלים, בחיפוש בבתיהם נתפס אקדח, מחסניות, תחמושת, עשרות אלפי שקלים, דינרים, דולרים, יורו, המחאות רבות בסכומים גבוהים, כלי רכב, מחשבים, חותמות ומסמכים רבים.

כלל העצורים נחקרים כעת על ידי המשטרה וחוקרי רשות המיסים ובהמשך יובאו לדיון בעניינם בבימ"ש השלום בירושלים.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן