החלו עבודות הקמת מפעל לאנשים עם מוגבלות

שנים של בירוקרטיה הגיעו לסיומן: מפעל אופק לאנשים עם מוגבלות הממוקם באזור התעשייה באר טוביה צפוי לעבור לקריית מלאכי עם תום העבודות.

המפעל ימוקם בסמוך לשכונת הסביונים בעיר ויהיה בגודל 1,110 מ"ר עם סביבת עבודה חדישה ומאובזרת. בניגוד למפעל הקיים הממוקם בקומה שנייה ללא ממ"ד, המפעל החדש יהיה ממוגן, כולל גינה מרווחת עם ריהוט וכלי עבודה חדשים. "המפעל בקומה הראשונה יאפשר גם גישה נוחה יותר למשאיות שמביאות חומרי גלם, ולא יהיה צורך בסרבול של מעלית המשא הנוכחית" מסבירים בהנהלת המפעל.

מפעל אופק הוא מפעל מוגן שיקומי הממוקם כיום באזור התעשייה באר טוביה. אופק מעניק שירותי שיקום ומסגרת לאנשים עם מוגבלות והוקם בשנת 1983 על ידי יו"ר העמותה וראש העיר לשעבר משה שימי. מעבר להיותו מפעל כלכלי, אופק מהווה עבור העובדים ולהנהלה כבית ומפעל חיים. הוא מאפשר לאנשים עם מוגבלות לבצע עבודות, להגדיל את הכנסותיהם המבוססות על קצבת נכות בלבד, להשתקם ולקיים אורח חיים שגרתי. העובדים מייצרים עבור צה"ל, חברות הייטק ואריזה. פרט לתושבי קריית מלאכי המפעל קולט עובדים מכל האזור; מגדרה ועד למועצה האזורית חוף אשקלון.
כיום מפעל אופק כולל כ-60 עובדות ועובדים ולאחר הבנייה החדשה יוכלו לעבוד 90 עובדים ובכך להגדיל את ההזדמנות עבור יותר אנשים עם מוגבלות. במפעל החדש תהיה גם חנות מכירה של מוצרים שחניכי אופק יכינו, ייצרו ויארזו, כגון: קרמיקה, מארזים מתוקים, תכשיטים, מחזיקי מפתחות ועוד.

בשנת 2008 הוקמה ועדת היגוי בשיתוף עיריית קריית מלאכי המועצה האזורית באר טוביה, משרד הבריאות, קרן רש"י וקרן שלם בכדי לדון במצב המפעל במיקומו הנוכחי בבאר טוביה. ועדה זו החליטה כי יש לשכור מקום חלופי או להקים מבנה חדש בשל תנאים שלא התאימו לעובדים. בהנהלת אופק החליטו על האופציה השנייה ולצורך כך עיריית קריית מלאכי הקצתה קרקע לבניית המפעל. ביטוח לאומי ומשרד הרווחה אמורים היו לבנות את הבניין החדש, אולם בעיות בירוקרטיות ותקציב מצדם גרמו לכך שהעבודות הופסקו ובמשך למעלה מעשור שלד המבנה החדש עמד כאבן שאין לה הופכין, עד השבוע.

המשך בניית המפעל הגיעה בזכות סיכום שהגיע ראש העיר אליהו זהר עם ראש המועצה האזורית באר טוביה קובי אביבי, לפיו כל אחת מהרשויות תקצה 1.5 מיליון שקלים לטובת המשך בניית המפעל.

מנהלת אופק ג'נט סבן: "לא לכולם יש מושג איזו משמעות כבירה ומרגשת עבור מקבלי השירות והצוות שהמפעל החדש כבר מעבר לפינה. אחרי כל כך הרבה שנים של ציפייה זה סוף סוף קורה! מעבר להתרגשות המפעל ימשיך להוות בית למקבלי השירות ומקור לגאווה. יש לנו כל כך הרבה תוכניות לממש. תודה אישית בשמי, בשם ההנהלה, הצוות, מקבלי השירות ומשפחותיהם, לעיריית קרית מלאכי ולעומד בראשה, וכן למועצה האזורית באר טוביה ולעומד בראשה, שמגשימים לנו את החזון".

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "אחרי תלאות רבות ושנים של עיכובים, אני שמח על התחלת בניית מפעל אופק בקריית מלאכי. היה לא קל לגייס את הכספים, אבל כפי שהבטחתי, העירייה תקצבה 1.5 מיליון שקלים ויחד עם 1.5 מיליון שקלים נוספים מהמועצה האזורית באר טוביה, נשלים את בניית המפעל לטובת האנשים עם צרכים מוגבלות. המפעל החדש מצטרף ל'בית שולמית' הנותן מענה ייחודי לתינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי שהוקם בעיר, גנים וכיתות רבות לחינוך מיוחד, מרכז צמיד ועוד ועוד. אני מודה לראש מועצת באר טוביה קובי אביבי על שיתוף הפעולה לטובת הקמת המפעל החשוב".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן