מצעד החיים 2021 בסימן הרפואה בשואה: נציגי 'סורוקה' משתתפים במצעד החיים הוירטואלי

השנה, בשל מגפת הקורונה העולמית, נערך 'מצעד החיים' בסימן הוקרה לגבורתם של הרופאים והאחיות בשואה ובמתכונת דיגיטלית. נשיא המדינה, שורדי ושורדות שואה, בני נוער וצוותי רפואה צולמו בטכנולוגית הדמיית תלת-מימד כשהם מניחים שלט זיכרון על מסילת הרכבת שמדמה את מסלול המצעד המקורי, בין אושוויץ לבירקנאו, מעמד שנחשב לאחד משיאי המצעד.

בין המשתתפים השנה ארבעה אנשי צוות מהמרכז הרפואי סורוקה: פרופ' יעקב דרייהר סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה ודור שלישי לשואה, ד"ר עמית פרנקל מנהל היחידה לאיתור וניהול חולים בסיכון, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ כללי ודור שלישי לשואה, ד"ר לואיזה פרס רופאה מתמחה ברדיולוגיה ודור שלישי לשואה, ורונית רענן אחות אחראית אשפוז יום ילדים ודור שני לשואה.

פרופ' יעקב דרייהר אמר כי "סבתי דבורה לא שרדה את השואה, היא נורתה בגבה על ידי חייל גרמני בכפר סמוך ללודז׳ כי הייתה ללא טלאי צהוב. אבי שהיה רק בן 3 נותר לבדו בעולם, גדל עם הפרטיזנים ביער ועלה לישראל בעליית הנוער. הניצחון שלנו על הגרמנים הוא שאנחנו כאן".

ד"ר לואיזה פרס הוסיפה: "אנו הדור עם הזכות להתייחד ולשמוע ישירות משורדי השואה – זכות שמגיעה עם אחריות. חובתנו לוודא שהסיפורים של השורדים וזוועות השואה לא ישכחו ולא ישללו".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן