"חגיגת השחרור של רוצח החייל משה תמם ז"ל תיהיה האחרונה של מחבלים במדינת ישראל"

42 חברי כנסת מרוב סיעות הבית (מהקואליציה ומהאופוזיציה) הניחו היום (ד') על שולחן הכנסת הצעת חוק הקובעת שאזרח או תושב ישראלי שנידון למאסר בגלל מעשה טרור, וקיבל תגמולים בעד מעשה הטרור מהרש"פ, יאבד את אזרחותו או את זכותו להישאר בישראל ויועבר לשטחי רש"פ. ההצעה מאפשרת למחבל לקבל את אזרחותו הישראלית בחזרה אם יחליט להחזיר את הכספים שקיבל מהרש"פ.

זו הוגשה פורמלית על ידי ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) וחה"כ אורית סטרוק (ציונות דתית).

כזכור, בחודש הקודם מאות מתושבי באקה אל-גרבייה חגגו את סיום מאסרו של רושדי אבו-מוך, שרצח ב-1984 את משה תמם והשתחרר מהכלא לאחר שעונשו נקצב.

כיום, החוק שולל אזרחות רק בהחלטת בית במשפט, כאשר שר הפנים שמגיש את הבקשה לבית המשפט חייב לקבל קודם לכן את הסכמת השב"כ והיועץ המשפטי לממשלה. בפועל, בקשות מעטות עוברות את מסלול המכשולים הבירוקרטי הזה ונדירים מאוד המקרים שבהם הוא מאושר.

ע"פ הצעת החוק החדשה, הסמכות מסורה לשר הפנים ושלילת האזרחות היא עצם קבלת התשלומים מהרשות הפלסטינית. הצעה הזו הונחה כבר בכנסת הקודמת ולולא התפזרה, היה המחבל אבו-מוח' "חוגג" את שחרורו ברמאללה כאזרח הרש"פ ולא כאזרח ישראלי.

מירב והרצל חג'אג' מפורום "בוחרים בחיים" מהמשפחות השכולות ונפגעי הטרור בתגובה להצעה: "אנו מקווים כי אישור החוק ימנע תהלוכות ניצחון ברחבי מדינת ישראל, וימנע עידוד למחבלים רוצחים בשעה שהיקירים לנו נמצאים בקבר…"

אורטל תמם (אחותו של משה תמם ז"ל), אמרה: "אני מברכת על הצעת החוק שתעשה צדק עם המשפחות השכולות ותביא סוף לחגיגות משפחות הרוצחים".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן