פנייה לממשלה: אשרו פיילוט שימוש בכלבי גישוש לזיהוי חולי קורונה בגבולות המדינה

יחידת הכלבנים לישראל (יכ"ל) פנתה בסוף השבוע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרי הממשלה המטפלים באופן ישיר בסוגיית נגיף הקורונה – ביניהם שר הביטחון גנץ, שר הבריאות אדלשטיין ושרת התחבורה רגב – בבקשה שיאפשרו לקיים פיילוט ישראלי לשימוש בכלבי גישוש מקצועיים שיאתרו חולי קורונה לפני כניסתם לארץ, עוד בביקורת הגבולות, בנמלי התעופה ובמעברים היבשתיים.

הפיילוט, שנערך על ידי עמיתים של יכ"ל בארה"ב, הגיע ל-90 אחוזי הצלחה מסך הנבדקים. כל בדיקה באמצעות כלב אורכת כחמש שניות.

יחידת הכלבנים בנויה ממתנדבים מקצועיים ומכלבים שלקחו חלק באיתור ובזיהוי נעדרים במשך שנים ארוכות. מאחוריה הצלחות רבות במגוון התחומים שבהם היא עוסקת.

"יכ"ל פנתה עוד בימיו הראשונים של התפשטות הנגיף בישראל לגורמים שונים, כדי להציע לקיים את הפיילוט בישראל", נכתב בפניה. "עכשיו, אחרי ששותפינו בחו"ל מוכיחים שזה עובד, ומצליחים לזהות חולי קורונה בבידוק יעיל ומהיר באמצעות 'כלבי קורונה' שהוכשרו לשם כך, זה הזמן, ללא כל דיחוי, לאפשר לנו להביא כלבים כאלה לארץ כדי לסייע במאמץ הלאומי לקטוע את שרשרת ההדבקה בנגיף הקטלני".

עוד ציינו ביכ"ל כי "בחודשים האחרונים נערכו פיילוטים בחו"ל לזיהוי קורונה על ידי שימוש בכלבי הרחה מקצועיים. השיטה שלנו כבר מיושמת בשטח בהצלחה מרשימה. אותם כלבים אומנו לזהות מיהו אדם הנושא את הנגיף, ולהתריע על כך. כאמור, שותפנו בארה"ב כבר עובדים עם "כלבי-קורונה" בבידוק מהיר לאימות קורונה באצטדיונים וכן הם מצויים במגעים לפרוס את הכלבנים והכלבים גם בשדות התעופה. זה עובד. לוקח 5.2 שניות לבדיקה ולקבלת התוצאה, עד כה בהצלחה ודיוק של יותר מ-90 אחוזים".

עוד נכתב בפניה: "אנו ושותפנו בחו"ל מחזיקים בפטנט ייחודי וחדשני, שהופך אותנו ליחידים בעולם עם השיטה והריחות הייחודיים לאלף "כלבי קורונה" וליישם בדיקה ישירות על חולה שנושא את הריח בגופו. בימים האלה, כלבנים של יכ"ל נחתו בחו"ל כדי לעבור השלמות עם המאלפים והמדענים שלנו שם, בתקווה לקבל אישור מהשלטונות בישראל להביא איתם "כלבי-קורונה" מבצעיים ואמצעי אילוף כאשר ישובו לארץ בהקדם האפשרי, ולהעתיק את ההצלחה לישראל".

"כעת, עלינו לייבא כלבים מבצעיים שכבר הוכשרו לגילוי קורונה, ולאפשר לנו לייבא אמצעי אילוף להכשיר עוד כלבי קורונה בארץ.
לצורך זה, אנו פונים ומבקשים לסייע לנו ביצירת פיילוט מיוחד שמטרתו להציב את הכלבים בגבולות המדינה ובנמלי התעופה בישראל, כך שיוכלו להגביר את יכולת הזיהוי של חולי קורונה א-סימפטומטיים הנכנסים לארץ או במקומות בידוק ובכניסה לכינוסים גדולים. בכך יוכלו לעזור לנו לשמור על ישראל נקייה ממוטציות הנגיף", נכתב.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן