מאות בהפגנה בדרישה לרפורמה במשרד הביטחון: "איציק סעידיאן לא עשה זאת עבור עצמו"

‏מאות בני אדם בהם קצינים ונכי צה"ל חסמו לפני הצהריים צומת עזריאלי מול שער הקריה בתל אביב, במחאה ובדרישה לקיים רפורמה מקיפה באגף שיקום נכים במשרד הביטחון, זאת כחלק ממחאת ארגון נכי צה"ל המתקיימת הבוקר על רקע הצתתו של הלום הקרב איציק סעידיאן, שהצית עצמו בשבוע שעבר.

אבנר מלכה, יו"ר ארגון נכי צה"ל אמר כי "איציק לא עשה זאת עבורו, הוא עשה את המעשה הכואב בשביל כל נכי צה"ל שחווים כבר שנים התעמרות ואטימות אחרי ששילמו מחיר יקר על גבורתם. מלווי הנכים ניצבים היום לצידם של נכי צה"ל אשר יחד איתם אנו נאבקים יום יום מול אגף השיקום. יש דברים רבים שחייב לעשות כבר היום! היחס לנכים ולמלווי הנכים חייב להיות מכבד ואנושי. לא נפסיק בצעדים שלנו ונילחם שוב, עד הסוף!".

מאות בהפגנה בדרישה לרפורמה במשרד הביטחון: "איציק סעידיאן לא עשה זאת עבור עצמו"

ארגון מלווי נכי צה"ל: "מתכוננים להשבתה של מערך הליווי עד לטיפול משרד הביטחון"

ארגון מלווי נכי צה"ל, המונה כ-3,000 עובדים הודיע היום כי הוא מתכונן להשבתה של מערך הליווי עד לטיפול משרד הביטחון.

על פי הארגון, בחודשים האחרונים ועד המלווים וההסתדרות הלאומית מנהלים הליך משפטי נגד אגף השיקום במשרד הביטחון על הזלזול המתמשך נגד ציבור מלווי הנכים.

"לצערנו הרב, משרד הביטחון פשט את הרגל וממשיך להפקיר את פצועי צה״ל גיבורי ישראל וגם את המטפלים והמלווים שלהם שבמקרים רבים משמשים להם פה ומשענת. בצער רב ובלית ברירה, ארגון המלווים וההסתדרות הלאומית נערכים להשבתה מלאה של שירותי הרפואה והליווי לאלפי הפצועים", נמסר.

יו"ר ארגון מלווי נכי צה"ל, אבנר מלכה: "האטימות וחוסר המענה לא חדשים אבל עכשיו כשמים הגיעו עד נפש אין לנו ברירה אלא לומר בקול ברור. לא עוד! הן הנכים והן המלווים שנותנים הכל למען מי שמסרו נפשם, ראויים לתנאים אנושיים ושכר שהוא לא בדיחה. לצערנו הגענו לשוקת שבורה ולא נותרה לנו ברירה. מתכוננים להשבתה של מערך הליווי. נכי צה"ל יודעים שאנחנו איתם בכל דרך שילכו בה".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן