נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "ישראל היא דוגמה ומופת לעולם ביציאה מהקורונה"

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: ״מדינת ישראל היא דוגמה ומופת לעולם ביציאה מהקורונה. ראיתי אתמול ברשתות הזרות את הדירוגים השונים. אנחנו נמצאים לפני כל המדינות האחרות בשיעור החיסון המלא של האזרחים שלנו וזה מאוד מרשים. כולנו מרגישים את זה, ואנשים שמחים – חיים את חייהם וחוגגים את חגיגותיהם בשמחה גדולה.

"אנחנו בקרוב ניתן כמובן גם הקלות נוספות, הבאנו את מנות החיסונים הנוספות כדי להבטיח שנוכל להמשיך ביציאה ובעלייה המרשימה בכלכלה שלנו שמתחילה לחזור ולצמוח. אנחנו דורגנו במקום ה-19 בין 20 הכלכלות עם התוצר לנפש הגבוה ביותר. לפני כמה שנים כשעשינו רפורמות כאלה, אנשים לא האמינו שנגיע לשם, אבל בזכות כלכלת השוק החופשי שהנהגנו – אנחנו מגיעים לשם.

"האבטלה יורדת וכל אלה הם הישגים חשובים גם בבריאות וגם בכלכלה ואנחנו רוצים להמשיך אותם. אנחנו צריכים להבטיח שהישגנו לא יוסבו לאחור על ידי כניסה של וריאנטים קטלניים. לכן, אנחנו בודקים כרגע את הצעדים הנדרשים לעצור את הכניסה ממדינות שבהן מתפשטים הווריאנטים הללו ואנחנו יודעים גם שזה קשה. אנחנו עושים הכל כדי למנוע את זה ונקבל החלטות בקרוב ביותר.

"אחת המדינות שבה המגיפה מתפשטת בצורה כל כך אכזרית וקשה היא ידידתנו הודו. ראשית אני מבקש לשלוח בשם כל שרי הממשלה ואזרחי ישראל את תנחומינו לראש ממשלת הודו, ידידי, נרנדרה מודי, ולאזרחי הודו על אובדן החיים הטרגי שמתרחש שם.

"הנחיתי את ראש המל״ל לעזור בכל מה שיתבקש מצידם. אני מקווה שיהיה מאמץ בינ"ל, שישראל מוכנה להיות שותפה מלאה בו, כדי לעצור את הטרגדיה הזו. בשעה שאנחנו כאן שמחים אנחנו עדיין מבינים שחלקים גדולים של האנושות סובלים סבל גדול. בכל מקרה אנחנו מוכנים לעזור בכל דבר שיידרש״.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן