האסון במירון || ״מדובר באחד האסונות האזרחיים הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל״ (וידאו)

״מדובר באחד האסונות האזרחיים הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל וקשה לעכל את גודל האסון״, אמר הלילה מנכ״ל מד״א אלי בין עם סיום פינוי הפצועים והנפגעים לבתי החולים.

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות פניות רבות בנושא איתור נעדרים ומנותקי קשר, הסבה המשטרה את מוקד המידע לבאי ההילולה למוקד מידע בדבר חסימות הצירים, תנועה ואיתור אנשים שאבד עימם הקשר. אנו מבקשים מהפונים להתאזר בסבלנות ומזכירים שבמשך שעות לא הייתה קליטה סלולרית באזור ההר. המוקד עומד לרשות הציבור במספר 8201* בנוסף ניתן לפנות למוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל".

מנכ"ל מד"א הוסיף: ״למעלה מ-20 שנה צוותי מגן דוד אדום מאבטחים רפואית את ההילולה במירון והשנה זה היה אחד ממבצעי האבטחה המורכבים ביותר שמד"א נערך לקראתה עם למעלה מ-250 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ מכל רחבי הארץ, עשרות אופנועים, טרקטורונים, אוטובוסים לפינוי נפגעים, רכבי הצלה ייחודיים ומסוק מד"א. כמידי שנה גם השנה פרסנו מספר מרפאות ברחבי מירון שהותאמו לאבטחת האירוע. אתמול בבוקר השתתפנו בתרגיל גדול שהובילה משטרת ישראל ולא תיארנו שנמצא את עצמנו באירוע כל כך מורכב  וקשה. כלל הכוחות פעלו במהירות ובמסירות בזירה קשה ומורכבת ביותר, בתיאום ובשיתוף פעולה עם כלל הגורמים. גם לצוותי מד"א המורגלים למראות קשים אירוע בסדר גודל כזה הוא קשה מאוד. אנחנו מתפללים ומאחלים רפואה שלמה לפצועים ומשתתפים בצערן של המשפחות שיקיריהן נספו באסון הכבד״, אמר אלי בין.

כמידי שנה כוחות מגן דוד אדום הכוללים מאות חובשים, פראמדיקים, רופאים ומגישי עזרה ראשונה, היו ערוכים בהר מירון עם מאות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועים, טרקטורונים ורכבי הצלה ייחודים ומרפאות שהותאמו לאבטחת האירוע.

בשעה 00:49 החלו להגיע קריאות על נפגעים מדוחק סמוך להילולת "תולדות אהרון", ליד קבר הרשב"י במירון. כוחות גדולים של מגן דוד אדום פילסו את דרכם עם ציוד רפואי ואלונקות וכשהגיעו לזירת האירוע, נחרדו מהמראת הקשים של הנפגעים הרבים. מיד הוכרז אירוע רב נפגעים ומוקד מד"א הזניק למקום מאות אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ מרחבי הארץ, את מסוקי מד"א וחיל האוויר. החובשים, הפראמדיקים והרופאים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-150 נפגעים. צוותי מד"א פינו לבתי החולים באמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ומסוקי מד"א וחיל האוויר:
6 פצועים במצב אנוש
18 במצב קשה
8 במצב בינוני
80 במצב קל
בשטח נותרו הנפגעים שלצערנו לא ניתן היה להציל אותם.

שר הבריאות יולי אדלשטיין: ‏"משרד הבריאות ואני עוקבים משעות הלילה אחר אסון מירון הנורא. בתי החולים וארגוני ההצלה עושים עבודת קודש לטפל בנפגעים. לבנו עם משפחות ההרוגים בשעה קשה זו. אני מחזק את ידי הרופאות והרופאים, האחיות והאחים, הפרמדיקים והמתנדבים על עבודת הקודש".

פאראמדיק מד"א עמרי הוכמן שהיה מהראשונים להגיע לטפל בנפגעים, סיפר: "הגענו ובמקום הייתה המולה גדולה, עשרות אנשים רצו לכיוון שלנו, הם צעקו לנו לאן להגיע וסיפרו שיש עשרות אנשים שנפצעו. המראות היו קשים מאוד, עשרות פצועים שכבו במסדרון צר ובסמוך לו. עשרות נוספים התהלכו כשהם סובלים מפציעות שונות. נשמעו במקום זעקות כאב, אנחות והיו כאלה שאיבדו את הכרתם ונזקקו לפעולת החייאה."

האסון במירון || ״מדובר באחד האסונות האזרחיים הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל״ (וידאו)

בעקבות האסון במירון: ער"ן מתגברת את קווי החירום לעזרה ראשונה נפשית

בעקבות האסון הקשה אמש בהילולה בהר מירון מתגברת עמותת ער"ן הבוקר את קווי החירום ואת המוקד האינטרנטי לעזרה ראשונה נפשית. בער"ן מציינים כי עם היוודע האסון נרשם זינוק במספר הפניות ומתנדבי העמותה העניקו סיוע למאות ישראליות וישראלים שחשו מצוקה נפשית וחרדה קשה, כולל בני משפחה של משתתפים בהילולה שחששו לגורל יקיריהם. המגמה נמשכת גם הבוקר. בעמותה פונים לכל מי שחשים מועקה כלשהי בבוקר קשה וזקוקים למישהו לדבר איתו לא להסס ולפנות לאנשי המקצוע שלה בטלפון או באינטרנט. ער"ן, עזרה ראשונה נפשית בטלפון 1201 ובאתר.

לאור האסון במירון, כללית מחוז צפון, תעניק לכל פונה שירות רפואי, תמיכה נפשית ובית מרקחת, במרפאות צפת, מרום הגליל וחצור. לדברי ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון "אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות ונדאג לצרכים הרפואיים לכל מי שיגיע למרפאותינו. שזכות הרשב"י תעמוד לחולים, לפצועים ולמשפחות. שתהיה עליית נשמה נכונה. מי ייתן ותרפא את החולים ברפואה שלימה ותקימם במהרה, כי אתה ברחמיך רופא חולי עמו ישראל".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן