האסון במירון || תגובות במערכת הפוליטית על האסון: "ועדת חקירה ממלכתית – ועכשיו"

תגובות רבות במהלך הלילה והבוקר לאסון בהר מירון.

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו):  ״התעוררנו לאחד האסונות הקשים שידענו בתולדות מדינת ישראל. הלב נקרע וכואב על עשרות הרוגים. מבקש בכל לשון של בקשה, אל תשתפו תמונות מהאירוע, תחסכו מהמשפחות עוד כאב מיותר. תנו לאנשי כוחות הביטחון לעשות את עבודתם.״

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר (מסיעת הציונות הדתית) אמר כי למשטרה אסור לחקור את עצמה.  "זו לא העת להפנות אצבע מאשימה עוד לפני קיום בדיקה יסודית של התנהלות האחראים לאסון הקשה בתולדות המדינה, אבל דבר אחד חייב להיות ברור: המשטרה אינה יכולה לחקור את עצמה. חייבת להיות בדיקה יסודית, אובייקטיבית ועל ממשלת ישראל להורות הבוקר על הקמת ועדת חקירה ממלכתית". עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "יש לנו שוטרים נפלאים, ראיתי זאת בעצמי. שוטרים שעזרו לי אישית לצאת מההמון, ראיתי מול עיני שוטרים שעזרו וסיפקו עזרה לפני ולפנים. אולם יחד עם זאת, חייבת להיפתח חקירה רצינית בלתי תלויה שתבחן את התנהלות המשטרה".

ח״כ עמר בר-לב (העבודה) אמר כי יש להקים ״ועידת חקירה ממלכתית – מיד. אסון לאומי נורא אירע הלילה במירון. ‏ליבי עם משפחות עשרות ההרוגים, מאות הפצועים ואלפי בני משפחותיהם. ‏כישלון קולוסאלי של המשרד לבט״פ ומשטרת ישראל. ‏ועדת חקירה ממלכתית – מיד.״

ח"כ פנינה תמנו שטה אמר כי ‏"כל מי שמכיר את הר מירון וההילולה מעיד שבכל שנה זה נגמר בנס, השנה זה נגמר באסון גדול – 44 אנשים נהרגו ומאות פצועים. לראות את התמונות ולא להאמין, אסון נורא שעם תשומת לב והיערכות נכונה כנראה היה נמנע. הלב עם משפחות ההרוגים והפצועים".

יו״ר ימינה נפתלי בנט אמר כי ״זהו אחד האסונות הגדולים בתולדות מדינת ישראל. ליבנו דואב וכואב על עשרות הרוגים. ליבנו עם המשפחות האבלות. תפילותינו למען הפצועים. אבינו שבשמיים שלח רפואה שלמה לחולי עמך וחזק את ידי אנשי כוחות הביטחון וההצלה״.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ציין כי זהו "לילה עם בשורות קשות במיוחד. אני מייחל להחלמת הפצועים במהרה ושולח תנחומיי למשפחות ההרוגים".

שר החוץ גבי אשכנזי: "הלב דואב על האסון הכבד שהתרחש הלילה במירון. ארוע טראגי ואכזר. אני מבקש לחזק את ידי כוחות ההצלה שפעלו במהלך כל הלילה ועדיין פועלים במקום להצלת חיים. ליבנו עם המשפחות. יהי זכר הנספים ברוך. רפואה שלימה לפצועים".

ח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו): ״התעוררנו לבוקר קשה. מתפללים להחלמת הפצועים, תנחומים למשפחות שאיבדו את הכי יקר שלהם. מציע להמתין לתוצאות החקירה ואז להסיק מסקנות. נקווה לימים טובים יותר״.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן