התנועה לאיכות השלטון לנתניהו וגנץ: להקים ועדת חקירה ממלכתית לבחינת המחדלים באסון מירון

 

התנועה לאיכות השלטון פנתה לפני זמן קצר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש הממשלה החליפי בני גנץ בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית ובלתי תלויה לבחינת המחדלים שהובילו לאסון בהר מירון. דרישה זו מצטרפת לפנייה ששלחה התנועה ביום שישי ליועמ״ש בבקשה לחקור את השרים המעורבים בתכנון ואישור האירוע ולא ״להפיל את האחריות על הש.ג״.

התנועה לאיכות השלטון הסבירה בפנייתה כי אסון לאומי בסדר גודל כזה, ובוודאי כזה שעלו לגביו סימנים מקדימים רבים והתרעות רבות מפני אסון – כולל מפי מבקר המדינה – חייב להיבדק ולהיחקר תחת ועדת חקירה ממלכתית, כזו שיעמדו לה כלל סמכויות החקירה הנדרשות.

״לצד הכלים המשפטיים, עומדת לוועדת החקירה הממלכתית אף חשיבות עליונה מהפן הציבורי. עקרון הפומביות הוא עיקרון מרכזי בעבודת ועדות חקירה, ועבודתה נבדלת מבית המשפט בכך שהיא אינה מסתפקות בחומר המוגש לה על ידי צדדים לסכסוך אלא גם חוקרת באופן אקטיבי, ותוך שהיא מאפשרת לציבור לבחון את התנהלותה, את דפוסי עבודתה – ואף להגיע ולדבר בפני חבריה מקום בו סבור מי מאזרחי המדינה כי יש בכוחו להוסיף ולהעמיק בחומרים שהוגשו לוועדה.

״על מנת להשיב את אמון הציבור ברשויות וכדי להבטיח שהאסון בהר מירון, או אסון דומה לא יישנה – יש לבחון בצורה בלתי תלויה את כלל האספקטים הקשורים לאסון הקשה. על כן, יש להקים ועדת חקירה ממלכתית לבחינת כלל המחדלים הקשורים לאסון״.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן