נקבע מותו של יהודה גואטה שנפגע בפיגוע בצומת תפוח; צה"ל תפס את המחבל

הלוויתו של הנרצח מצומת תפוח – יהודה גואטה ז"ל, תצא הבוקר בשעה 11:00 מרחבת בית הכנסת היכל יעקב בקריית משה בירושלים, אל הר המנוחות.

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל אותר ונעצר המפגע אשר ביצע את פיגוע בו נרצח יהודה גואטה ז"ל ונפצעו 2 אזרחים ישראלים נוספים. המפגע הוא מונתצר שלבי, בן 44, תושב תורמוסייעא, ללא שיוך ארגוני. בעקבות מידע מודיעיני של שב"כ, פשטו הלילה לוחמי ימ"מ ושב"כ על מבנה בו הסתתר המבוקש בכפר סילואד. המפגע הועבר לחקירת שב"כ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות היוודע מותו: "אני שולח תנחומים עמוקים למשפחתו של יהודה גואטה ז״ל. אלו רגעים קשים עבור משפחת גואטה ועם ישראל כולו נמצא יחד איתם ביגונם הכבד. יהי זכרו ברוך. אני משבח את השב״כ, צה״ל והמשטרה על פעולה מהירה ונחושה שהביאה ללכידתו של המחבל הנתעב שרצח את יהודה ז״ל ופצע את בניה פרץ. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו".

שר הביטחון לשעבר, יו״ר ימינה נפתלי בנט, כתב: "יהודה גואטה, בן 19 בלבד, נרצח רק כי הוא יהודי שחי בארץ ישראל. לא נשלים עם המציאות הזו. אני שולח את תנחומיי למשפחה ומחזק את ידי כוחות הביטחון ששמו ידם על המחבל בן העוולה. אֶרְדּוֹף אוֹיְבַי וְאַשִּׂיגֵם וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם. ברוך דיין האמת".

שרת התחבורה והבטיחות הלאומית בדרכים ח"כ מירי רגב: "אני שולחת תנחומים והשתתפות כנה בצער משפחתו של יהודה גואטה הי"ד שנפטר מפצעיו לאחר שנפצע בפיגוע בצומת תפוח. אני מברכת את צה"ל וכוחות הביטחון שעצרו את המחבל המתועב לפני זמן קצר.יהי זכרו של יהודה גואטה ברוך".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן