איבוד שליטה בערים המעורבות: מעל 350 עצורים ברחבי הארץ; צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה

דובר צה"ל מוסר כי במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל עשרות יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. בין היעדים, הותקפה מנהרת טרור של חמאס המהווה חלק מפרויקט המנהור של ארגון הטרור חמאס ומוצבת מתחת לבית ספר ובקרבת מבנים אזרחיים נוספים.

ארגון הטרור חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה. צה"ל נוקט באמצעי זהירות כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית.  בנוסף, הותקפו מספר מטרות שלטון וביניהן: מספר מבנים של המטה לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס המשמשים לסיכול מודיעין ובאחד מהם, משרדו של ראש המטה לביטחון פנים של הארגון וכן מספר סניפים של הבנק המרכזי של חמאס ברצועת עזה. במהלך הלילה הותקף ביתו של איאד טייב, מפקד גדוד מחנות המרכז של ארגון הטרור חמאס שביתו שימש כתשתית טרור. כמו כן, סוכלו מספר פעילים של הכוח הימי של הארגון וכן שתי עמדות שיגור רקטי שכוונו לפגיעה במדינת ישראל ואזרחיה.

צה״ל ממשיך לתקוף מטרות טרור ברחבי רצועת עזה וימשיך לפעול בעוצמה ככל שיידרש.

איבוד שליטה בערים המעורבות: מעל 350 עצורים ברחבי הארץ; צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה

במהלך הלילה: פרעות בעכו, חיפה, לוד, בת ים וערים נוספות

אל המלר"ד הגיעו במהלך הלילה 20 פצועים מהמהומות בלוד, מתוכם אישה בשבוע 39 עם חבלת ראש שיולדה בשלום
ונמצאת בטיפול כרגע במחלקה לטיפול נמרץ ומצבה קשה. גבר ירוי באזור מותניו במצב בינוני, ואישה עם חבלות בפלג גוף תחתון במצב קל. 9 עדיין מטופלים במצב קל במחלקה לרפואה דחופה והיתר שוחררו לביתם.

בחיפה נרשמו 59 נפגעים כתוצאה מהצתת מספר כלי רכב בחניון ברחוב אהבת ישראל.

בג'סר א זרקא, חדרה, בנימינה ו-ואדי ערה עצרה המשטרה הלילה 36 חשודים בהפגנות האלימות שאירעו אמש והלילה.

טיל מרצועת עזה פגע בבניין בפתח תקוה. 7 נפגעים טופלו ופונו להמשך טיפול בבתי החולים. פראמדיק מד"א -הצלה פתח תקווה אריאל יוסף , וחובשים בכירים חזקי פרקש וישראל סרצ'וק סיפרו ; אנחנו מתגוררים ברחובות סמוכים , שמענו את הפיצוץ העז והבנו שיש נפילה קרובה . בתחילה לא היה ניתן להתקרב לבניין עקב האש הגדולה שאחזה בעצים , ברכבים ובבלוני גז. לאחר שצוותי הכיבוי השתלטו על האש הענקנו עד כה טיפול ל 7 נפגעים , פצוע 1 כבן 40 – במצב בינוני מרסיסים , ועוד 6 נפגעים ביניהם אישה בהריון שמצבם קל והם סובלים משאיפת עשן ורסיסים ופונו להמשך טיפול בבית החולים. צוותי הכיבוי והמשטרה סורקים כעת את כלל הדירות בבניין לוודא שאין נפגעים נוספים חלילה.

באום אל פאחם נפצע בינוני שוטר כתוצאה מירי חי. מהמשטרה נמסר כי במהלך הפרות הסדר שמתרחשות כעת באום אל פאחם נזרק בקבוק תבערה לעבר קבוצת שוטרים שעמדו בסמוך לתחנת המשטרה בעיר. במהלך הסריקות אחר משליך הבקבוק בוצע ירי לכיוון כוח השוטרים ולוחם מג"ב נפצע באורח בינוני.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן