מטח כבד של רקטות בשעות הצהריים, צה"ל סיכל משגרי נ"ט ברצועה וגם: רחפן נפץ אותר בנגב

אחרי השעה שלוש נשמעו מספר רב של אזעקות צבע אדום בעוטף עזה ומקומות נוספים. מעל 100 רקטות שוגרו במכה אחת. מתחילת המערכה שוגרו 1369 שיגורים; 1,031 נפילות: מתוכן 264 בשטח בנוי. לצורך ההשוואה, בצוק איתן 4000 שיגורים במשך 50 יום. מדובר על 264 נפילות בשטח בנוי, 167 אירועי הרס.

מצה"ל נמסר כי כוחות צבא תקף מתחם צבאי ובו שלושה משגרי נ"ט של ארגון הטרור החמאס בדרום רצועת עזה. בנוסף, לוחמי מגלן תקפו משגר נ"ט של ארגון הטרור החמאס שמוקם בבניין מגורים רב קומות בדרום רצועת עזה. ארגון הטרור חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסיה האזרחית ברצועת עזה.

במקביל, רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח באזור המערבי של המועצה האזורית חבל אילות.

מטח כבד של רקטות בשעות הצהריים, צה"ל סיכל משגרי נ"ט ברצועה וגם: רחפן נפץ אותר בנגב

במקרה אחר, ילד בן 7 שנפצע באורח בינוני בדרכו למרחב מוגן בגזרת מישור החוף. חובש רפואת במד"א יששכר וייס סיפר: "כשהגעתי למקום הובילו אותי לתוך הממ"ד שבו שכב הילד כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה מדממת בידו משברי זכוכית. סיפרו לי שבזמן שנשמעה האזעקה הילד שהיה בחצר רץ למרחב המוגן והתנגש בדלת זכוכית שהתנפצה. הכנסתי אותו לאמבולנס תוך כדי חבישה ועצירת הדימום ופיניתי אותו במצב בינוני לבית החולים כשמצבו יציב והוא בהכרה מלאה."

מהרכבת נמסר כי בשל הפרות סדר בסמוך למסילה בלוד, הופסקה זמנית תנועת הרכבות בין תחנות ת"א ההגנה ולוד. תחנות כפר חב"ד, לוד גני אביב, וראשל"צ הראשונים נסגרו זמנית.

מצה"ל נמסר כי באחד מישובי שער הנגב אותר רחפן ואליו קשור מטען נפץ. הרחפן נוטרל על ידי חבלן. אין נזק לרכוש ואין נפגעים בגוף.

ובוועדה הזמנית לעיניי חוץ וביטחון בראשות ח"כ אורנה ברביבאי, אמר ניצב דורון תורג'מן מפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל: "אני חושב שכניסה של צה"ל לתוך הערים היא טעות מהותית בהתאם להכשרה שלהם, בהיכרות של צה"ל את זירת הפעולה ואת ההיבטים הפליליים. זה לא נכון. נקודה. העיר לוד היא פסיפס תרבותי מדהים – באותו בניין גר המוסלמי, הבדואי, הנוצרי, הגרוזיני והמרוקאי וכולם ביחד באותו בניין. הייתי שם שלוש שנים וזה דו קיום. הפעילות של השיח וההידברות היא החשובה במיוחד. אני קורא לכל מי שיש לו השפעה להוביל לרגיעה ופחות למנף עניינים שיתרמו להם בסשן הבא".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן