כתב אישום נגד שלושה תושבי הפזורה הבדואית: הבעירו צמיגים ליד מפעלים וגרמו להפרות סדר

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט השלום בב"ש כתב אישום נגד שלושה נאשמים- עבדאללה אבו הוידי, בן 18 ושני קטינים בני 16 ו-17.5 מהפזורה הבדואית בנגב, אשר במסגרת הפרות סדר ברחבי המדינה במהלך מבצע "שומר החומות" הבעירו צמיגים על כביש מס' 40, סמוך למפעלים ברמת חובב.  

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רחל אלמקייס, מתאריך 10.5.2021, לאחר ירי רקטות מסיבי לעבר אזור ירושלים ועוטף עזה, החל מבצע צבאי של צה"ל בעזה המכונה "שומר החומות". בד בבד, החלו הפרות סדר אלימות ברחבי הארץ ובין היתר, חסימות של צירי תחבורה, ויידוי אבנים לעבר כלי רכב,  במוקדים רבים ברחבי המדינה.

בתאריך 11.5.2021, סמוך לאחר חצות, הניחו הנאשמים, יחד עם אחרים שזהותם אינה ידועה למאשימה, כמות גדולה של צמיגים על כביש מס' 40 לכיוון צפון, בצומת מנוס – סמוך למפעלים של רמת חובב, באופן החוסם את נתיבי הנסיעה. מיד לאחר מכן, הבעירו הנאשמים והאחרים את הצמיגים ונמלטו מהמקום.

שוטרים שהיו במקום והבחינו במעשיהם של הנאשמים חסמו את תנועת כלי הרכב בנתיב בו הונחו הצמיגים וכיוונו את הנהגים לנתיב הפנוי. שוטרי יחידת יואב במשטרת ישראל רדפו אחרי הנאשמים תוך שהם מורים להם לעצור, אך הנאשמים לא שעו לקריאות השוטרים והמשיכו במנוסתם עד שעלה בידי השוטרים להשיג ולעצור אותם, כעבור מרדף קצר.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של מעשי פזיזות ורשלנות, התפרעות והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו. בכתב האישום צוין, כי במעשיהם, עשו הנאשמים בצוותא חדא עם אחרים, מעשים באש או בחומר לקיח ונפיץ, בדרך נמהרת ורשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום להם חבלה, השתתפו בהתפרעות ועשו מעשים בכוונה להפריע לשוטרים כשהם ממלאים תפקידם כחוק או להכשילם בכך.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטים נגדם, זאת כפי שעולה מבקשת המעצר, בשים לב לטיבן של העבירות, לנסיבות ביצוען ולמסוכנות העולה מהמעשים, במיוחד כאשר הם מתבצעים בעת שבמדינה שורר מצב חירום ובשעה שכוחות המשטרה ברחבי הארץ, מתמודדים עם התפרעויות ועם הפרות סדר המוניות, חסימות כבישים ויידויי אבנים אשר מסכנים את ביטחונם ושלומם של הציבור.  ‏

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן