היום ה-8 ללחימה בעזה: חמאס מאיים בטילים על ת"א, צה"ל יתקוף גם הלילה את המטרו ברצועה

שומר החומות, היום ה-8: יום רווי באירועים ברצועת עזה בלחימה של צה"ל נגד חמאס. מדובר צה"ל נמסר כי החל מהשעה 07:00 ועד ל-19:00, זוהו כ-190 שיגורי רקטות משטח רצועת עזה לעבר ישראל. כ-25 שיגורים נפלו בשטח הרצועה.

לפני הצהריים, צה"ל ושב"כ הודיעו כי באמצעות תקיפת אווירית של מטוסי קרב, חיסלו את חוסאם אבו הרביד, מפקד החטיבה הצפונית של הג'יהאד האיסלאמי בעזה. בעקבות כך, דובר הזרוע הצבאית של חמאס איים כי הארגון יחדש את ירי הרקטות על אזור תל אביב אם צה"ל לא יפסיק את תקיפת המבנים האזרחיים בעזה.

צה"ל צפוי לתקוף גם הלילה את המטרו של חמאס. דובר צה"ל אמר כי על פי ההערכה, צה"ל השמיד מתחילת המבצע כ-100 קילומטרים של מנהרות חמאס ("המטרו"). "הלילה ביצענו את שלב ג' של סיכול המטרו – 110 חימושים מ-50 מטוסים שפגעו ב-15 קילומטרים", מסר דובר צה"ל.

ובינתיים, פיקוד העורף פרסם הנחיות מעודכנות לפעילות ביישובים בדרום ובמרכז הארץ, במסגרתן לא יתקיימו לימודים מנתניה ודרומה עד יום רביעי. זאת למעט הלימודים במסגרות החינוך המיוחד, שיתקיימו רק בתוך מרחבים מוגנים. כמו כן, ההתקהלות תוגבל ל-10 אנשים בשטח פתוח ועד 100 בחלל סגור.

בתווך, בבית החולים אסף הרופא נקבע מותו של יגאל יהושע (56), שנפצע קשה ביום שני שעבר לאחר שנפגע בראשו מלבנה במהלך המהומות בלוד. חקירת אירוע הרצח עברה לצוות משותף של ימ״ר מרכז והשב״כ.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן