אפקט הפסקת האש: עליה דרמטית של 400% בביקוש לבדיקות קורונה מהירות לטובת חופשה בישראל

סופיה ישראל מקבוצת רימיפארם העומדת מאחורי ההצלחה הטכנולוגית של עשרות התחנות לבדיקות קורונה מהירות בתשלום, מדווחת על עליה דרמטית בביקוש מאז ההודעה על הפסקת האש וכניסתה לתוקף. עיקר הביקוש הוא לטובת חופשה בישראל, כניסה לבתי מלון ויתר המקומות הפועלים בתו ירוק. בסופיה ישראל מזכירים לציבור כי מי שנוסע לחופשה בארץ יכול להיבדק ליד הבית או בעיר קרובה ואז לנסוע לבית המלון. אין המלצה לבצע בדיקה דווקא בעיר הנופש.

עד כה, מאז ההודעה על הפסקת האש וכניסתה לתוקף נרשמה עליה של כ-400% במספר הפניות לביצוע בדיקות קורונה מהירות עם תשובה תוך 15 דקות באמצעות מכשירי סופיה ניידים הפועלים באישור ה – FDA ומשרד הבריאות ומאפשרים לבצע כ – 100 בדיקות בשעה ללא תלות במעבדה. הבדיקה מבוססת אנטיגן ומזהה את נגיף הקורונה עם דיוק של 96.7% רגישות, 100% ספציפיות וכן בעלת יכולת לזהות את כל יתר והמוטציות והווריאנטים המדאיגים שהתפתחו.

בסופיה ישראל מעריכים כי הביקוש ילך ויגדל במהלך חודש יוני ולקראת החופש הגדול וכבר נערכים בהתאם עם מלאי חדש של בדיקות מהירות המגיעות לארץ מתאגיד קווידל האמריקאי.

במקביל עדיין ממתינים לאישור משרד הבריאות לבדיקה מהירה נוספת של חברת קווידל, בצורת ערכה ביתית עם תשובה תוך 10 דקות לשימוש עצמי הנקראת קוויקויו-בבית (QuickVue At-Home). הערכה כבר אושרה על ידי ה – FDA וכל המסמכים הוגשו בארץ לפני כחודשיים על ידי קבוצת רימיפארם אשר עומדת גם מאחורי הבדיקה הוותיקה למשטח גרון מהיר (סטראפ A) הפועלת באופן דומה. מדובר בבדיקת קורונה עצמית מדויקת אשר תימכר ללא מרשם ברשתות הפארם ובתי המרקחת במחיר חסכוני במיוחד לשימוש עצמי לבני נוער מגיל 14 ולילדים מגיל שנתיים בסיוע מבוגר.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן