לראשונה: מחירי השוק האמיתי של רכבי יד 2 מפורסמים ללא עלות לציבור הרחב

מחירון העם, שיזמה השרה רגב, נועד לספק לציבור מידע אמין ועדכני על מחירי הרכב, בהתאם לעסקאות המבוצעות בפועל. "הבטחנו את מחירון העם וקיימנו. היום אנחנו משיקים את מחירון העם הגדול, השיתופי המבוסס על חכמת ההמונים, מחירון שכבר זוכה להד ועניין גדול בקרב כל העוסקים בתחום הרכב בישראל"

מחירון העם של כלי רכב עלה לאוויר. מעוניין למכור או לקנות רכב יד שנייה? מהיום (יום ראשון), ניתן להיכנס למאגר "מחירון העם" של משרד התחבורה ולבדוק את מחיר השוק האמיתי של הרכב, בהתאם לעסקאות שבוצעו ודווחו באתר ממשל זמין. זאת, במסגרת מדיניות שמובילה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים (תא"ל) מירי רגב, להגברת השקיפות לציבור הרחב.

בחצי השנה האחרונה, מאז הושק המחירון, נאספו עשרות אלפי דיווחים של בעלי רכב שעדכנו על מחיר העיסקה, סוג הרכב, שנת עלייה לכביש, רמת גימור, תיבת הילוכים (אוטומטית או ידנית), נפח המנוע, הנסועה (קילומטראז') העדכנית של הרכב, מספר ידיים וסוגי בעלות.
גורמי המקצוע במינהל התנועה במשרד התחבורה, בשיתוף יועצים סטטיסטיים, ניתחו את הנתונים, וגיבשו בהתאם מחירון עדכני ומהימן, המציג לראשונה, ללא תשלום, את מחיר השוק הריאלי של כלי רכב יד שניה.

משרד התחבורה קורא לציבור בעלי הרכב, הקונים או מוכרים כלי רכב יד שניה, לדווח על העסקה בעת העברת הבעלות, באמצעות האינטרנט או סניפי דואר ישראל. זאת, במטרה להרחיב את מאגר "מחירון העם", המבוסס על חכמת ההמונים, ולעדכן על המחיר השוק האמיתי של כלי הרכב, לטובת כלל הציבור.

למחירון המלא

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן