רבש"צ היישוב דקל גילה עירנות ומנע פיגוע חדירה בעוטף

אמש בשעת לילה ניסה מחבל לבצע פיגוע כשנכנס מעזה במעבר כרם שלום. המפגע הצליח לעבור את כל קווי ההגנה של צה"ל ולהגיע לישוביי חבל שלום בעוטף עזה. עירנותו של רבש"צ אחד היישובים מנעה אירוע גדול.

המחבל עורר את חשדו של הרבש"צ והאחרון בדק את כוונותיו. אז הסתער המחבל על הרבש"צ ובעזרת סכין שהייתה ברשותו ניסה לרצוח אותו. בפועל, הצליח לגרום לו לפציעה קלה בלבד וזאת בזכות פעולתו ונחישותו של הרבש"צ. לאחר מאבק בין השניים נוטרל המחבל.

לאחר חיפש בכליו נמצא סכין נוסף, כוונתיו של המחבל היו ברורות. הצוות הראשוני שתפעל את האירוע הורכב מרבש"צים ביישובים הסמוכים למקום האירוע. שוב הוכח כי הרבש"צים הם מגיני היישובים ומצילים הלכה למעשה, דה פקטו, את חיי התושבים.

ניר שורמן, רבש"צ היישוב דקל שהיה במקום האירוע, יו"ר ארגון הרבש"צים מבית הסתדרות לאומית אמר: "אין לי ספק שיכולנו ח"ו לראות כאן פיגוע כמו הרצח המזוויע באיתמר. כל האינדיקציות מעידות שלכך הוא התכונן. העירנות של הרבש"צ הצילה פה חיים ומנעה אירוע גדול מאוד. הרבש"צים הם קו ההגנה האחרון של התושבים. נחישותם מקצוענותם ותגובתם המהירה לאירועים היא זו שעושה את ההבדל בין סיום אירוע מוצלח לבין משפחה שכולה ולחימה בעזה".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן