כאות מחאה: 7 מנהלי בתי חולים לא ישתתפו בטקס הוקרה של שר הבריאות ורה"מ

בתי החולים הציבוריים שערי צדק והדסה בירושלים, לניאדו בנתניה, מעייני הישועה בבני ברק, ובי"ח נצרת (האנגלי), המשפחה הקדושה (האיטלקי) וסנט ונסנט דה פול (הצרפתי ) בנצרת עמדו בשנה האחרונה, על אף הקשיים התפעוליים הרבים עימם הם מתמודדים כבר שנים, בחזית המאבק בקורונה.

למרות המאמץ העצום שהושקע בשנה האחרונה, שגבה מבתי החולים שלנו תקציבים גדולים ומשמעותיים, לא השכילה ממשלת ישראל לסייע ולהעביר לנו מימון מספק. בתי החולים האלה שוב מחזרים אחר הפתחים ואינם זוכים לתמיכה שהובטחה להם שוב ושוב. לא זאת אף זאת, המדינה שולחת אותם לקבץ תרומות לשם מימון הפעילות השוטפת שלהם

עם קבלת ההזמנה לאירוע של משרד הבריאות שיתקיים ביום ראשון, קיבלנו החלטה שלא להשתתף בטקס במחאה על המשבר התקציבי שיצרה הממשלה לבתי החולים הציבוריים, זאת לאור העדר יכולת לעמוד בהתחייבויות כלפי ספקים ונותני שירותים. טקס הוקרה אינו יכול לממן הוצאות !

אנו מאמינים שהשתתפותנו תיראה מגוחכת בשעה זו של אובדן היכולת לשלם לספקים עבור ציוד ותרופות, מה שפוגע באוכלוסיה החלשה של החולים שאינה יכולה לזעוק, והזקוקה לטיפול בבתי החולים. אין שום סיבה לחגיגות בימים שבהם אנו מתחננים לסיוע שהובטח רק לפני מספר חודשים ונחתם רשמית מול שר האוצר. לא ייתכן שיד אחת של המדינה תלטף ותוקיר ותעניק לנו תעודות, והיד השנייה -, לא רק שאינה מסייעת, אלא סוגרת את הברזים, מונעת תקציבים ופוגעת בחולים שהם ציפור נפשם של בתי החולים הציבוריים.

אנו קוראים, פעם נוספת, לפתרון המשבר והעברת התקציבים שהובטחו לנו. לרווחתם של כל אזרחי ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן