תאגיד 'מי ברק' מבצע קידוח ניסיון לבאר חדשה בעומק של 100 מטר על גדות הירקון

לאחר עשור שנים של פעילות מוצלחת בחתירה מתמדת לאיכות ומצוינות, ממשיך 'מי ברק' בפעילות לשדרוג והשבחת מערך המים של העיר בני ברק לשנים הבאות.

ב"ה, העיר ואוכלוסייתה מתפתחים ורמת החיים במגמת עלייה ועימה גידול בצריכת המים הביתית – עובדה המחייבת למצוא פתרון להגדלת כמות המים בעיר כולל לשבתות וחגים. בהתאם לכך, התאגיד יבצע קדוח ניסיון חדש על גדות הירקון לחפירתה של באר מים נוספת בתחומי העיר.

לאחר קבלת אישור מרשות המים, יוחל בשבועות הקרובים בקידוח הניסיון בסמוך לשכונת המגורים ההולכת ונבנית בצפון העיר. הקידוח יתבצע לעומק של 100 מטר במעבה האדמה ואמור לסקור את שכבות הקרקע ואיכות מי התהום . לדברי מהנדס התאגיד אינג' עמוס קלצבסקי, במסגרת הבדיקה, תיבחן היתכנות הימצאותם של מים באיכות תקינה ולאחר בדיקות כלכליות, מקווים בתאגיד כי הקידוח יהפוך למקור אספקה קבוע ותקני לעיר .

על פי הערכות, הקדוח יוכל להפיק 150 מ"ק בשעה וזו תהווה תוספת משמעותית לארבעה בארות מים פעילים ולשני מאגרי המים הקיימים בעיר בהר הבנים וברח' חזון איש ולמאגר הגדול ההולך ומוקם בצפון העיר. עלות הקידוח הניסיוני הוא 500,000 ש"ח.

במקביל הוחלט כי מיד לאחר חגי תשרי יוחל בשיפוץ וחידוש מאגר המים הוותיק 'מאגר ברמן' שברחוב חזון איש הכולל נפח אגירה של 10,000 מ"ק , מאגר שהוקם לפני כ-30 שנה, כאשר עלות השיפוץ היא 2,000,000 ש"ח.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן