שר החינוך, יואב גלנט, הודיע על 7 הרשויות והמועצות הזוכות "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות לשנת הלימודים תש"ף"

שר החינוך, יואב גלנט, בישר היום (ה') לראשי הרשויות של ירושלים, דימונה, רחובות, מגדל העמק, אשקלון, גוש עציון ולב השרון על זכייתן "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" לשנת הלימודים תש"ף. לאור זאת, המשרד יעניק לכל אחת מהן פרס כספי בהיקף של 100 אלף ₪ לטובת השקעה בפרויקט חינוכי ברשות.

ההחלטה על בחירת הרשויות והמועצות האזוריות הזוכות התקבלה על ידי ועדת "פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" בראשותה של הסמנכ"לית הבכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי, אינה זלצמן. חברי הוועדה סיירו ברשויות ובחנו את עשייתן החינוכית מקרוב, והתרשמו שהזוכות מקדמות לצד חדשנות פדגוגית גם ערכים חברתיים שהניחו תשתית של ערבות הדדית וקהילה צומחת. תחומי המעורבות האישית והחברתית בקהילה יחד עם טיפוח האקלים החינוכי הפכו לדגלים מרכזיים וסמני דרך של כל רשות שמהוות מודל לחיקוי. מכלול העשייה העשיר זיכה אותן בפרס איכות ומצוינות.

שר החינוך, יואב גלנט ברך את הזוכים וציין: "אני שמח וגאה בשבע הרשויות והמועצות שזכו "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות". מעמד זה מסמל יצירתיות, מסירות וחריצות בבתי הספר ובגני הילדים ברשויות והמועצות הזוכות. כל רשות ומועצה שזכתה רשאית להיות גאה על הישגיה ועל תרומתה לעתיד מדינת ישראל. תודה לכל השותפים על ההשקעה הרבה והשאיפה למצוינות, בייחוד בשנה מורכבת זו. מנהלות ומנהלים, מורות ומורים, גננות וסייעות – הפרס הזה הוא עבורכם, יישר כח".

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "הרחבת הגמישות הפדגוגית והניהולית יצרה במערכת החינוך תנופה גדולה של יוזמה וחדשנות. אני רואה את השינויים החשובים הללו במהלך הסיורים הרבים שאני מקיים ברשויות, במועצות ובמוסדות החינוך. הם חוצים את הארץ מצפון ועד דרום.
אני נחשף למודלים רבים של למידה המתקיימת מחוץ לכיתה. במרחבים חדשים ופתוחים. באופן דיגיטלי, אישי, פרטני וקבוצתי. היא מעוררת סקרנות ועניין ומצליחה לבסס בקרב התלמידים ידע, מיומנויות וערכים בדרך חווייתית. לתנועת החדשנות הזו שותפות הרשויות והמועצות שרואות בחינוך את היסוד המעצב של כל אחת מהן. אני מברך אותן על זכייתן בפרס ואת המנהלים והמורים אשר עושים לילות כימים למען הצלחת ילדי ישראל".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן