מהומה במליאת הכנסת: בנט עלה לנאום, חברי כנסת התפרעו והורחקו מהמליאה [וידאו]

מליאת הכנסת התכנסה אחר הצהריים (13.6) על מנת להצביע על ממשלת האחדות בין יאיר לפיד ו'יש עתיד' לבין נפתלי בנט ו'ימינה'.

כמה רגעים לפני נאומו של בנט, התנפלו עליו אנשי הסיעות החרדיות ומהליכוד בקריאות "שקרן" ו"נוכל". בהמשך – סיעת הציונות הדתית ובהם בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר הורחקו מהמליאה בעקבות צעקות והנפת דגלים ושלטים.

בנט הודה לראש הממשלה נתניהו. "מודה לרה"מ על שירותו ארוך השנים למען ישראל. בנימין ושרה נתניהו, לא תמיד הסכמנו – אבל לאורך הדרך הקרבתם המון".

הצעקות במליאה המשיכו לכל אורך נאום פתיחתו של בנט שאמר: "כגובה הצעקות – כך גובה אובדן המשילות בתקופתכם". לאחר מכן הוצא מהמליאה חבר הכנסת מהליכוד שלמה קרעי.

בנט המשיך: "אחרי הרבה שנים יש ממשלה שבאה לעבוד", אך הח"כים המשיכו לקטוע את הדברים ואף מאי גולן ונוספים הוצאו מהמליאה.

בנט: "אנחנו נסיר חסמים, נשחרר פקקים ונביא את המדינה סוף סוף למה שהיא יכולה להיות. אנחנו ניקח אחריות על חינוך ילדי ישראל מגיל לידה, שזו התקופה הכי מעצבת של האדם, וכצעד ראשון נעביר את אגף המעונות למשרד החינוך וזו בשורה אדירה.

" חידושו של הסכם הגרעין עם איראן הוא טעות שתיתן לגיטימציה לאחד המשטרים האפלים בעולם. ישראל לא תאפשר לאיראן להצטייד בנשק גרעיני. ישראל אינה צד להסכם והיא תמשיך לשמור על חופש פעולה מלא".

"בעת הזו, אנחנו ניצבים גם בפני אתגר פנימי. הקרע המתמשך בעם, כפי שבא לידי ביטוי בדקות אלה ממש, הקרע הזה שהלך ופרם את החוטים שמחזיקים אותנו יחד, הטיל אותנו, מערכת בחירות אחת אחרי השנייה, למערבולת של שנאה וריב-אחים. הקטטות הללו, בין האנשים שאמורים היו לנהל את המדינה, הביאו לשיתוקה, בדיוק כמו בדקות אלה. וכך, ישראל הפסיקה להיות מנוהלת.

"יש נקודות בהיסטוריה היהודית שבהן המחלוקת יוצאת משליטה, שהיא כבר לא לשם שמיים, שהיא מאיימת עלינו, ועל כל מה שבנינו בדם ובעמל. פעמיים בהיסטוריה שלנו איבדנו את הבית הלאומי שלנו בדיוק כי מנהיגי הדור ההוא לא השכילו לשבת זה עם זה ולהתפשר, כן גם עם אנשים אחרים. מרוב הצדק הם שרפו את ביתנו עלינו. אני גאה ביכולת לשבת יחד ביחד עם אנשים עם דעות מאוד שונות. הפעם, ברגע המכריע, לקחנו אחריות. הכי קל להמשיך לפי התכנית שתכננתם לנו, עוד בחירות חמישיות שישיות ועשיריות.

אני רוצה להודות כאן לידידי, שר החוץ המיועד, יאיר לפיד, שגילה אחריות לאומית, נדיבות פוליטית וסבלנות, ובלעדיו לא היינו כאן היום. לאזרחי ישראל אני אומר, זהו רגע פוליטי רגיש. אני קורא לכולם משני הצדדים לגלות איפוק."

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן