גנץ תקף את נתניהו במליאה בנושא איראן: "שום מהלך פוליטי, לא מצדיק את שבירת השורות שלך"

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ במליאת הכנסת: ״שום מהלך פוליטי, לא מצדיק את שבירת השורות שלך והעימות הפומבי שאתה מייצר בשל צרכים פוליטיים מול ארה"ב. אנחנו נמשיך לחזק את היחסים איתה ולדאוג שלאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני".

גנץ אמר בראשית דבריו: "ב-20.5.17, עמדתי כאן על הבימה הזו ואמרתי שתם עידן ממשלת חצי העם-צדקתי, אך לצערי החל עידן של שתי ממשלות לעם אחד. האחת ממלכתית, והשנייה אינטרסנטית. את קולותיה של הממשלה השנייה שמענו היטב היום, בהתנהלות אנטי ממלכתית, שאני בוש בה, וראוי דינה להיעלם".

בהתייחס לנאום ראש הממשלה היוצא והנושא הביטחוני אמר: "אדוני ראש הממשלה, שנינו יודעים היטב, מי ניהל את מערכת הביטחון בשנה האחרונה. יודעים היטב- מי נסע לארה"ב כדי לשמור על העליונות הביטחונית שלנו, אחרי עסקת ה-F35 שאותה ביקשת להסתיר. מי פועל ביחד עם האמריקאים בכדי להשפיע על ההסכם עם איראן. שום מהלך פוליטי, לא מצדיק את שבירת השורות שלך והעימות הפומבי שאתה מייצר בשל צרכים פוליטיים מול ארה"ב – ידידתנו הטובה ביותר. אני מבטיח לך ראש הממשלה היוצא, ואני מבטיח לכולכם – אנחנו נמשיך לחזק את היחסים עם ארצות הברית שהיא בעלת הברית החשובה ביותר שלנו, ולעבוד יחד עם הממשל על מנת לדאוג שלאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני . ונדאג שלישראל תהיה את האופציה הצבאית להגן על עצמה. המדיניות שאותה הובלתי, תימשך, ותתעצם גם בממשלה הנוכחית. הקשרים שלנו עם ארה"ב יתחזקו, וכך גם עם מדינות נוספות באזור ומעבר לו. אנחנו נמשיך לחזק את הגורמים המתונים, ובהם הרשות הפלסטינית, בכדי להביא ליציבות ושקט. נדע לנצח מול כל אתגר. ומכיוון שכבר בימים הקרובים, נידרש למספר פעולות, המסר שנשדר לאויבינו קריטי. כל איתגור של ישראל, ייענה בעוצמה, בזמן ובמקום שנוח לישראל. אני מציע למי שבונה תוכניות, להחזיר אותן למגירה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן