הרצח בעילבון | רה"מ בנט: "גיבשנו תכנית לאומית למאבק בפשיעה במגזר הערבי"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לשלל נושאים, בניהם הקורונה וגם הפשיעה הגואה במגזר הערבי בישראל.

בנט: "בוקר טוב לכולם. אתמול, במהלך השבת, אירע עוד רצח קשה במגזר הערבי. הורים ובתם בת ה-16 נרצחו לאור יום ע"י מתנקשים. מדובר ברצח נוראי. בנגב, במהלך סוף השבוע, אישה מהמגזר הערבי נרצחה והבוקר נרצח אדם בלוד.

בשם ממשלת ישראל, אני מבקש למסור תנחומים למשפחות. מתחילת השנה נרצחו עשרות בני אדם במגזר הערבי. האלימות במגזר הערבי היא מכת מדינה שהוזנחה במשך שנים רבות. על כתפינו מוטלת האחריות להילחם בזה. זו משימה לאומית.

שוחחתי הבוקר עם השר לביטחון הפנים, וסיכמנו על גיבוש תכנית לאומית למאבק בפשיעה במגזר הערבי, בהקדם האפשרי. אנחנו נעשה זאת בכל המימדים: המימדים האזרחיים, הכלכליים, וכמובן הפליליים. זה קודם כל רצון עז של המגזר עצמו, וזה כמובן אינטרס לאומי בכלל.

בעניין הקורונה – בשבוע האחרון יש עלייה במספר המאומתים בישראל, וצריך לומר, אין עלייה מקבילה במספר המאושפזים. אבל, צריך לדעת, וריאנט הדלתא כן פוגע באנשים לא מחוסנים.

לכן, הגישה שלנו פשוטה: מקסימום הגנה על אזרחי ישראל, עם מינימום פגיעה בשגרה ובמשק בישראל. מסכות במקום הגבלות. חיסונים במקום סגרים. וריאנט הדלתא, כאמור, מדבק ב-50% יותר אבל אנחנו יודעים שהחיסון עובד. הוא פשוט עובד. מי שיכול להתחסן ולא עושה את זה, פשוט מסכן את עצמו, בעברית פשוטה, וגם את הסביבה.

בשבוע האחרון, במאמץ משותף עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ועם שרים נוספים, הצלחנו להכפיל פי שלושה את קצב ההתחסנות היומי, מכ-3,000 מתחסנים ביום לעשרת אלפים. זה לא מספיק. אנחנו רוצים עכשיו להכפיל פעם נוספת פי שלושה ולהגיע ל-30,000 ביום, וזה אפשרי. צריך לדעת שזה אפשרי.

כדי שננצח את הקורונה צריך שהממשלה תנהל וצריך שהציבור ישתף פעולה. אני יכול לומר לכם שמצדנו העסק מנוהל, מנוהל היטב. אם אנחנו נהיה ממושמעים עכשיו, בדברים מאוד קטנים – לצאת ולהתחסן ולשים מסכות – אנחנו נמנע את הברדק אחר כך. זה דיל שהציבור כולו צריך להירתם אליו. אנחנו עושים את שלנו אבל את כל הצרות שהיו, ביטול אירועים והגבלות בשטח, אנחנו לא רוצים להגיע לזה. לכן, הבקשה שלנו היא מאוד צנועה – לעטות מסכות ולצאת להתחסן.

אני פונה מכאן במיוחד לבני הנוער: אני יודע כמה אתם רוצים בקיץ לבלות, ואתם תוכלו לבלות בקיץ. יש לי ארבעה ילדים בגילאים האלה, אנחנו לא רוצים להטיל שום מגבלה – לא מסיבות, לא טיולים ולא כלום. אבל דווקא בגלל זה, אם אתם לא רוצים שיהיו עליכם מגבלות – תצאו היום להתחסן. דברו עם ההורים שלכם ותצאו להתחסן.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן