לראשונה מזה חודשיים וחצי: יותר מ-300 מאומתי קורונה ביממה, במשרד הבריאות מודאגים

משרד הבריאות מדווח הבוקר (חמישי) כי אתמול אובחנו בארץ 307 חיוביים לקורונה מתוך 59,113 בדיקות שהתקבלו.

נכון להיום, 29 חולים מאושפזים במצב קשה, מתוכם 17 מונשמים. מפרוץ המגפה מתו בארץ 6,429 מסיבוכי הנגיף. כ-5.6 מיליון בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה, ו-5.2 גם את מנת החיסון השנייה.

הנתונים החדשים מכניסים ללחץ מסוים את בכירי משרד הבריאות, אך המדיניות שהוחלטה השבוע בקבינט הקורונה לא צפויה להשתנות – עדיין.

סגן שר הבריאות לשעבר ח"כ יואב קיש מהליכוד, התבטא הבוקר בנושא ואמר לכאן ב' כי הווריאנט ההודי משנה את התמונה לחלוטין. "כשבנט היה בנתב"ג זה היה שלושה ימים אחרי העלייה בתחלואה. הוא היה צריך לצמצם תנועה ולהטיל מגבלות על נתב"ג".

הפרופסור ערן סגל, ניסה להרגיע דווקא ואמר הבוקר לגל"צ כי "גם אם נעלה למספר מאומתים גבוה, אנחנו לא צפויים לראות את אותם עומסים בבתי החולים. הממשלה יכולה להחליט שממשיכים בשגרת חיים רגילה".

ובינתיים דווח כי בקופות החולים חוסנו עד הבוקר 98,500 בני נוער מפני קורונה ונקבעו 63 אלף תורים. בסך הכל ידוע על כ-237,500 בני נוער שחוסנו, קבעו תור או החלימו עד כה, נתון שעדיין אינו מתקרב ליעד שהציב ראש הממשלה בנט: 350 אלף בני נוער מחוסנים עד יום שישי הבא.

כזכור, ב-7.9 יפוג התוקף של עשרות אלפי חיסוני פייזר. ישראל ניסתה להעביר את החיסונים האלה אל הרשות הפלסטינית – אך זו לא רצתה אותם והחזירה אותם ארצה. בהמשך, ניסו בישראל לבצע עסקה עם בריטניה – אך גם עסקה זו לא יצאה אל הפועל.

 

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן