תל אביב: פועל נהרג כתוצאה מנפילה מגובה

פועל נהרג כתוצאה מנפילה מגובה ברחוב 454 (בין רחוב חשמונאים לקרליבך) בתל אביב.

בשעה 09:57 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנפל מגובה רב באתר הבנייה. חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של פועל כבן 30

אבי לוי חובש איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "מדובר בפועל שלדברי הפועלים במקום נהרג כתוצאה מנפילה מאחת הקומות הגבוהות תוך כדי עבודתו באתר בניה. למרבה הצער נקבע מותו בזירה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

תל אביב: פועל נהרג כתוצאה מנפילה מגובה
מזירת האירוע בתל אביב. צילום: איחוד הצלה

קראו גם:

כפר יונה: נפל לבור בחצר מבנה בבנייה – מצבו בינוני
בן 19 נהרג לאחר שנפגע ממשאית באתר בנייה בנתיבות
פועל בניין נהרג באתר בנייה באור עקיבא, המשטרה עיכבה לחקירה 5 עובדים באתר

לפי נתוני ארגון קו לעובד, בשנת 2020 נפגעו 282 עובדים בתאונות עבודה בענף הבנייה, עלייה של 22% לעומת שנת 2019 שבה נפצעו 231 עובדים בענף.

עוד טוענים בקו לעובד, מנתונים שפורסמו באתר כלכליסט, כי למרות השיפור במספר המפקחים בענף, הוא עדיין רחוק מאוד מהסטנדרט המינימלי של ה-OECD, ולתפיסתם ישראל צריכה להגדיל את מספר המפקחים הקיים ב-100 מפקחים לכל הפחות. בנושא האכיפה וההרתעה, נטען על ידי קו לעובד כי אף ש-71% מהתאונות היו עם פצועים במצב בינוני, הן כלל לא נחקרות. עוד עולה מהדו"ח של קו לעובד, כי לא נעשה שימוש מספק בכלי אכיפה מינהליים נגד עברייני בטיחות כגון הטלת עיצומים על קבלנים המפרים הוראות בטיחות, שלילת רישיון קבלן על ידי רשם הקבלנים והשעיה ממרשם הקבלנים המוכרים לביצוע עבודות ממשלתיות.

כך, בשנים 2020-2018 קיים רשם הקבלנים רק 24 שימועים ל-22 קבלנים, ורק 2 שימועים הסתיימו בהחלטה על התליית רישיון בפועל. בשנת 2020 התקיימו רק 7 שימועים  אף שלמעלה מ-40 קבלנים צברו יותר מעשרה צווי בטיחות במהלך השנה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן