חוק האזרחות יובא להצבעה | "מי שמתנגד לחוק – משתף פעולה עם המשותפת ובל"ד"

חוק האזרחות יגיע מחר ב 10:30 לועדת חוץ ובטחון לקראת העלתו לאישור המליאה – כך פורסם היום על ידי ועדת החוץ והביטחון.

חוק האזרחות קובע מהם התנאים לקבלת מעמד האזרחות במדינת ישראל. הארכת הוראת השעה מ-2003 קובעת כי לא יהיה איחוד משפחות בין תושבי ישראל לתושבי יהודה ושומרון – מחשש בטחוני לרוב. השבוע יפוג תוקף ההארכה שניתנה לפני שנה, וכדי להאריך אותה יש צורך בהצבעה. בנושא זה סוערות הרוחות כבר מעל לשבועיים במערכת הפוליטית – מאז קינונה של הממשלה החדשה, שכן רע"מ ומר"צ לא מעוניינות להצביע בעד ההארכה אלא לערוך שינויים בחוק.

שר התקשורת יועז הנדל (תקוה חדשה) תקף היום ואמר כי "מי שמתנגד לחוק האזרחות, לא משנה מאיזו סיבה – משתף פעולה עם המשותפת ובל"ד. מוכנים להוציא את העין של עצמם ולפגוע במדינת ישראל"

ממלא-מקום יו"ר הקואליציה ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) אמר בריאיון הבוקר לאולפן ynet כי במשא ומתן הקואליציוני נעשתה טעות באי-הכללתו של חוק האזרחות בהסכמים הקואליציוניים מתוך מחשבה שהליכוד יסכים לתמוך בו בוודאות. "אני חושב שכל הפיליבסטר והתנהגות האופוזיציה רק גרמה לנו בקואליציה להיות מגובשים יותר. אנחנו אחרי ימים של יחד. זה לא משבר ביטחוני או קואליציוני כי גם אם החוק לא יעבור יש דרך לטפל בדברים האלה", הוא הוסיף.

חבר הכנסת שמחה רוטמן (הציונות הדתית) אמר היום כי "חוק האזרחות הוא בלם חשוב ואם הוראת השעה לא תוארך המצב יהיה קטסטרופלי. לכן כשנתניהו מציע להאריך את הוראת השעה בחודשיים ובזמן הזה לקדם חוק יסוד: הגירה שאיילת שקד בעצמה הבטיחה לקדם, 'המרכיבים הציוניים' בממשלה מתנגדים, גם במחיר הפלת החוק. מבולבלים? גם אנחנו".

ח"כ מתן כהנא כתב: "חוק האזרחות הוא הבלם שמונע מאלפי פלסטינים להתאזרח בישראל. מי שרוצה להציף את ישראל באלפי פלסטינים, יצביע נגד החוק. מי שרוצה למנוע הצפה כזו, יצביע בעד החוק. מאוד פשוט. כל השאר זו פוליטיקה קטנה ומסוכנת".

ואילו הרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון צייץ: "בהצבעה על חוק האזרחות, יצטרכו חברי הכנסת של הליכוד להחליט, אם הם נאמנים למדינה, או ליו״ר מפלגתם, שנמצא בניגוד עניינים איתה".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן