בת 64 אושפזה במצב קשה בעקבות סיבוך של קורונה ודלקת ריאות; באילת רוצים להחזיר את האי הירוק

העלייה בתחלואת הקורונה נמשכת גם ביממה האחרונה. על פי משרד הבריאות, 343 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (4.7), מתוך 49,074 תוצאות בדיקות שהתקבלו – 0.7% מהנבדקים חיוביים. היום, 5.7 נכון לשעת הבוקר – 35 חולים שמצבם מוגדר קשה, 16 מונשמים, 6,428 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה. 5,645,604 מתחסנים מנה ראשונה, 5,177,756 מתחסנים במנה שנייה.

מהמרכז הרפואי פדה-פוריה נמסר כי אתמול בלילה אושפזה חולת קורונה, בת 64 לא מחוסנת, תושבת שיבלי, הסובלת מדלקת ריאות כאשר מצבה מוגדר קשה.

מבית החולים נמסר כי היא מאושפזת בחדר לחץ שלילי ומבודד. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און אמר הבוקר: "נשקול פתיחת מחלקה ייעודית לחולי קורונה בהתאם להתפתחויות בימים הקרובים" . ד"ר און חזר וקרא לכלל הציבור, בני נוער ומבוגרים שעדיין לא התחסנו להגיע ולהתחסן בהקדם".

כמו כן, במקביל נודע כי מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' יצחק קרייס, נמצא חיובי לנגיף הקורונה. נכון לשעה זו, סביבתו הקרובה נבדקה ויצאה שלילית.

ובינתיים, משרד הבריאות הציג אמש נתונים שהגיעו לידי ynet, מהם עולה כי יעילות החיסון מפני הדבקה צנחה ל-64% בחודש האחרון. זאת על רקע התפשטות זן דלתא וביטול ההגבלות. עם זאת, ההגנה מפני מחלה קשה ואשפוז ירדה באופן מתון יחסית ועומדת על 93%. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ יכנסו בהמשך היום דיון בנושא החיסון השלישי, וביום שלישי יכונס קבינט הקורונה כדי לבחון החזרה של חלק מההגבלות.

קראו גם:

מד"א נכנס לתחום בדיקות הקורונה לטסים לחו"ל – כמה עולה בדיקה?

במשרד הבריאות בוחנים החזרת התו הירוק: "החיסון הכי טוב נגד הקורונה הוא המסיכות"

לראשונה מזה חודשיים וחצי: יותר מ-300 מאומתי קורונה ביממה, במשרד הבריאות מודאגים

ובעיר התיירות אילת – מבקשים לחדש את הפעלת האי הירוק.  על רקע עליה בתחלואת קורונה בארץ פנה השבוע ממלא מקום ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, לשר הבריאות – ניצן הורוביץ ולשר התיירות – יואב רזבוזוב, בבקשה להיערך להפעלה מחודשת של "האי הירוק" כדי להימנע ממצב של עליית תחלואה באילת.

במכתבו לשרים ציין ממלא מקום ראש העירייה, כי גל רביעי אם חלילה יגיע, יגרום לפגיעה קשה בכלכלת אילת שהמשמעויות שלה עלולות להיות הרות אסון לעיר. כזכור אילת הייתה העיר אשר ספגה את הפגיעה הכלכלית הקשה ביותר עם 75% אבטלה וקריסה של מאות עסקים. "שובלים של השנה הקשה ניכרים גם כיום כאשר העיר חזרה לשמחתנו לשגרה ואולם עדיין שיעור האבטלה העומד כיום על 15% הוא מהגבוהים בישראל" ציין לנקרי במכתב וביקש, לאשר לאילת ולאפשר לה את הכלים להפעיל את "האי הירוק".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן