משלחת סיוע של מערך הכבאות מישראל תצא הבוקר לשריפות הענק בקפריסין

משלחת הסיוע לקפריסין לכיבוי שריפות היער הגדולות באיזו לימסול מסיימת בשעות אלה הכנות אחרונות לקראת ההמראת מטוסי הכיבוי ממנחת מגידו.

המטוסים צפויים להמריא למשימתם בשעה 12:00 ולנחות בלרנקה בשעה 14:00 שם ישתלבו במאמצים הבינלאומיים של כוחות כיבוי מיוון, ספרד, איטליה ובריטניה הפועלים לבלימת התפשטות שריפות היער המשתוללות באי.

בשעות האחרונות פורסם כי ארבעה עובדים שדווח כי הם נעדרים נמצאו הרוגים במכוניתם שנשרפה כליל. דובר הממשלה מריוס פלקנוס הודיע כי האש מתפשטת לאזורים עם קשיי גישה מהאוויר והקרקע וכי ארצו מצפה לנחיתתם בהקדם של מטוסי סיוע מישראל ואיטליה.

קראו גם:

שריפה גדולה פרצה במתחם המשמש מרכז לוגיסטי של עמותת צדקה במודיעין עלית

צפו: שריפה פרצה ליד פסי הרכבת בקריית חיים

אסון בירושלים: זוג כבני 40 נספו בשריפה שפרצה בביתם בשכונת בית צפפה

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי ששוחח אתמול עם מקבילו הקפריסאי, פוליביוס חאג'יווסיליו בירך על יציאת משלחת הסיוע הישראלית והוסיף: "המשלחת הזאת ממלאת את מדינת ישראל בגאווה גדולה. עדות לעוצמתו של מערך כבאות והצלה שהוקם כלקח מאסון הכרמל. מערך חדיש, מקצועי ואיכותי הניצב בחזית ארגוני החירום. ישראל שותפה מלאה למאמץ לבלום את שריפות הענק בעולם, מאמץ שהינו חוצה גבולות ומדינות. אני מאחל לחברי המשלחת הצלחה במשימתם."

משלחת הסיוע הישראלית המונה כ 15 חברים ועוד 4 טייסי כיבוי יוצאת לדרך לאחר שראש הממשלה, נפתלי בנט, אישר כי ישראל תשלח לקפריסין שני מטוסים לכיבוי שריפות ,וכן חומר מעכב בעירה בהתבסס על קשריה הקרובים של ישראל עם קפריסין. השר לביטחון פנים עמר בר- לב ושר החוץ יאיר לפיד בשיתוף הגורמים המקצועיים במשרדיהם ובחיל האוויר הישראלי תיאמו את פרטי הסיוע ומצויים בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בקפריסין.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן