חוק האזרחות מגיע לנקודת רתיחה | "חלק מראשי האופוזיציה עומדים מול המצלמות ופשוט משקרים"

 שרת הפנים, איילת שקד אומרת היום כי לאי העברת חוק האזרחות ישנן השלכות רבות ובעיתיות. 

שקד העניקה בצהריים הצהרה לתקשורת: "בעוד כמה שעות חוק האזרחות יעלה להצבעה, נכון לרגע הזה לחוק אין רוב אבל אני מקווה ומאמינה שעד הלילה יהיה לו רוב. מ-2003 באופן רציף כנסת ישראל מחדשת את הוראת השעה עד עכשיו, אף פעם לא הייתה מפלגת אופוזיציה לאומית שהתנגדה לחוק.

"ראיתי חלק מראשי האופוזיציה עומדים מול המצלמות ופשוט משקרים. מדובר באנשים חכמים שמבינים היטב את המצב המשפטי, את החוק, את המציאות ובכל זאת הם בוחרים לשקר לאזרחי ישראל אז כשרת פנים אני רוצה להסביר לאזרחים את המצב לאשורו.

חוק האזרחות מגיע לנקודת רתיחה | "חלק מראשי האופוזיציה עומדים מול המצלמות ופשוט משקרים"

יש כ-3500 אנשים שהגיעו לחיות בישראל מהרשות הפלסטינית דרך איחוד משפחות וקיבלו מעמד של תושבות. זאת אומרת שיש להם כאן זכויות אבל הם לא יכולים להצביע. יש כאן כ-9000 אנשים שהגיעו לכאן מהרשות הפלסטינית והם רק עם אשרת שהייה זאת אומרת שיש להם הגבלות מסוימות. כל שנה יש כ-1000 בקשות חדשות. הבקשות האלה בהתאם לחוק נבחנות, חלקם נדחות על הסף וחלקם מקבלות אישור של שהייה וחלקם מגיעות בסוף אחרי הרבה זמן גם למעמד תושבות.

"הסיבה שהחוק הזה חוקק מלכתחילה זו סיבה ביטחונית. ראו לאורך זמן שרוב הפיגועים שיצאו מקרב ערביי ישראל היו כאלה של אנשים שהגיעו דרך איחוד משפחות או צאצאים של איחוד משפחות. דרך אגב הדבר הזה נכון גם היום, אם מסתכלים גם על השנים האחרונות, על גל הטרור האחרון של מ-2015 והלאה, מקרב ערביי ישראל רוב האנשים שהיו שותפים לפעולות טרור הם או תוצאה של איחוד משפחות או צאצאים של איחוד משפחות.

אבל צריך גם להגיד את האמת, שמעתי גם את יו"ר יש עתיד אומר את האמת, זה גם עניין דמוגרפי. בסוף אנחנו מדינת לאום של העם היהודי, אנחנו רוצים לשמור על צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, יהודית ודמוקרטית ולכן צריך לומר את האמת בטח אחרי חקיקית חוק הלאום – יש לחוק הזה גם סיבות דמוגרפיות.

צריך להבין שאם החוק יפול היום, בניגוד למה שאומרים חלק מראשי האופוזיציה שבוחרים לשקר, לאורך זמן אף שר פנים לא יוכל לעצור תהליך אזרוח מתמשך ולכן החוק הזה כל כך חשוב. אם החוק הזה לא היה חשוב הוא לא היה מחוקק.

"ואנחנו רואים שכל ממשלה כולל 12 שנה של ממשלות נתניהו, נתניהו והליכוד בחרו תמיד להאריך את הוראת השעה, גם השר לשעבר דרעי כשר פנים נלחם כל שנה כדי להאריך את הוראת השעה ונלחם על שימור הוראת השעה בבג"ץ בקרבות לא פשוטים".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן