משרד הבריאות בהבהרה: "אין כל המלצה או החלטה לחסן במנה שלישית לקורונה"

משרד הבריאות הבהיר הערב (ב') כי אין כל המלצה או החלטה בשלב זה לחסן במנה שלישית נגד קורונה את הציבור בישראל.

יצוין כי אין למתן מנה שלישית פרוטוקול רפואי או אישור של הרשויות הרגלוטוריות.

משרד הבריאות מקדם מתן מנת חיסון נוספת לאנשים עם ירידה במערכת החיסון (מדוכאי חיסון), בהם הייתה תגובה נמוכה לפרוטוקול החיסון הרגיל.

על פי משרד הבריאות, 343 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (4.7), מתוך 49,074 תוצאות בדיקות שהתקבלו – 0.7% מהנבדקים חיוביים. היום, 5.7 נכון לשעת הבוקר – 35 חולים שמצבם מוגדר קשה, 16 מונשמים, 6,428 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה. 5,645,604 מתחסנים מנה ראשונה, 5,177,756 מתחסנים במנה שנייה.

משרד הבריאות בהבהרה: "אין כל המלצה או החלטה לחסן במנה שלישית לקורונה"

מהמרכז הרפואי פדה-פוריה נמסר כי אתמול בלילה אושפזה חולת קורונה, בת 64 לא מחוסנת, תושבת שיבלי, הסובלת מדלקת ריאות כאשר מצבה מוגדר קשה.

מבית החולים נמסר כי היא מאושפזת בחדר לחץ שלילי ומבודד. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און אמר הבוקר: "נשקול פתיחת מחלקה ייעודית לחולי קורונה בהתאם להתפתחויות בימים הקרובים" . ד"ר און חזר וקרא לכלל הציבור, בני נוער ומבוגרים שעדיין לא התחסנו להגיע ולהתחסן בהקדם".

כמו כן, במקביל נודע כי מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' יצחק קרייס, נמצא חיובי לנגיף הקורונה. נכון לשעה זו, סביבתו הקרובה נבדקה ויצאה שלילית.

ובינתיים, משרד הבריאות הציג אמש נתונים שהגיעו לידי ynet, מהם עולה כי יעילות החיסון מפני הדבקה צנחה ל-64% בחודש האחרון. זאת על רקע התפשטות זן דלתא וביטול ההגבלות. עם זאת, ההגנה מפני מחלה קשה ואשפוז ירדה באופן מתון יחסית ועומדת על 93%. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ יכנסו בהמשך היום דיון בנושא החיסון השלישי, וביום שלישי יכונס קבינט הקורונה כדי לבחון החזרה של חלק מההגבלות.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן