מצפצפים על הסביבה: אתר ענק לפסולת פיראטית אותר באשקלון – שלושה נעצרו

פסולת

לאחר שבועות של פעילות סמויה: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ביצעה פעילות אכיפה מול תחנת מעבר פיראטית לפסולת בניין באשקלון. בפעילות נתפסו כלים שאיתם בוצעו העבירות, וכן עוכבו ונחקרו שלושה חשודים.

במשרד להגנת הסביבה דיווחו כי לאחר מספר שבועות של פעילות סמויה של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, שכללה איסוף ראיות סמוי על חשוד בעל עבר סביבתי באשקלון, בוצעה פעילות אכיפה של המשטרה הירוקה בהשתתפות שוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל.

במסגרת הפעילות, נתפסו שתי משאיות ושופל ששימשו לביצוע העבירות. הכלים הועברו לחניון מטעם המשטרה הירוקה. בנוסף, עוכבו ונחקרו באזהרה שלושה חשודים, ונפתח תיק חקירה.

על-פי החשד, האתר שימש כתחנה פיראטית לפסולת בניין שפעלה מספר חודשים. בעקבות השלכת הפסולת, חלק מפסולת הבניין יצאה לרשות הרבים בשטח פתוח. לאור פעילות המשטרה הירוקה, השלכת פסולת הבניין הלא חוקית באתר הופסקה.

המשרד להגנת הסביבה ידרוש במסגרת ההליך המשפטי את החזרת המצב בשטח לקדמותו.

פסולת
אתר ענק לפסולת נחשף באשקלון – דוברות המשטרה הירוקה

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פועלת, הן באופן סמוי והן באופן גלוי, לשמירה על הסביבה ולאכיפה מול עבריינים סביבתיים, במטרה לשמור על הסביבה ועל בריאות הציבור.

יצחק בן דוד (בנדה), סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה: "המשטרה הירוקה פעלה לעצירה של המפגע החמור, ופתחה תיק חקירה מול העבריינים הסביבתיים. המשרד ימשיך להילחם בהשלכות פסולת לא חוקיות, שמזהמות את הסביבה ומסכנות את הציבור".

באמצע יוני, בטקס חילופי השרות להגנת הסביבה שהתקיים היום (ג') במשרד להגנת הסביבה, אמרה השרה הנכנסת תמר זנדברג כי היא תעמיד את ההגנה על הסביבה, ובתוכה את המאבק במשבר האקלים, בראש סדר העדיפויות.

בין היתר ציינה את הנושאים העיקריים בניהם חקיקת אקלים מרחיבה שתכלול מנגנון תמחור פחמן, להעלות את היעד ל-2030 ל-40% אנרגיות מתחדשות, ולאפס את הפליטות המזהמות עד 2050, הובלת מהלך לצמצום צריכת הפלסטיק בישראל וביטול הסכמי קצא"א.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן