חולי הקורונה במצב קשה ממשיכים לעלות; חולה קורונה מחוסן בן 86 נפטר ברמב"ם

חולה קורונה מחוסן בן 86 מקרית ביאליק נפטר במחלקת הקורונה של בית החולים רמב"ם בחיפה. במחלקה מאושפזת גם אישתו, יחד עם 4 חולים נוספים, כולם בני 64-80, שחוסנו פעמיים וחלו בזן הדלתא.

על פי נתוני משרד הבריאות, 518 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (7.7) מתוך 74,421 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול.  היום, 8.7, נכון לשעות הבוקר: 46 חולים שמצבם מוגדר קשה (עלייה בנתונים מלפני שבוע), 16 מונשמים.

פרופ׳ גבי ברבש אמר אתמול בחדשות 12 כי ״צריך לשים לב לנתון חשוב – תוך 8 ימים עלינו בחולי קורונה במצב קשה, מ-22 חולים ל-46. חצי מהם מחוסנים. צריך לחייב את הציבור לחזור ללבישת מסכות, גם בשטח הפתוח. צריך גם להשקיע יותר בפרצות בנתב״ג, לקנוס ולהעמיד לדין כל מי שהביא אישור מזויף״.

ברקע התפשטות זן הדלתא: ירידה ביעילות החיסון לקורונה במניעת הדבקה ועלייה בתחלואה 

בית המשפט קיבל את עמדת שני אחים בני 15: יוכלו להתחסן נגד קורונה למרות התנגדות אביהם

משרד הבריאות בהבהרה: "אין כל המלצה או החלטה לחסן במנה שלישית לקורונה"

בת 64 אושפזה במצב קשה בעקבות סיבוך של קורונה ודלקת ריאות; באילת רוצים להחזיר את האי הירוק

ובינתיים, ישראל שולחת סיוע לנפאל להתמודדות עם הקורונה. המדינה העבירה היום לנפאל סיוע להתמודדות עם מגפת הקורונה אשר פגעה קשות במדינה. הסיוע הועבר במטוס מטען של חברת התעופה הנפאלית Nepal Air וכלל מנשימים, מחוללי חמצן וציוד הגנה מתקדם. הציוד הינו תרומת משרד החוץ, ארגון IsraAid, המרכז הרפואי שיב"א, לשכת המסחר ישראל-נפאל ותורמים נוספים.

שר החוץ יאיר לפיד אמר כי "מדינת ישראל גאה לסייע לנפאל להתמודד עם מגיפת הקורונה. ידידותיה של ישראל בעולם יודעות כי בעת צרה ישראל תעמוד לצידן".

החודש ציינו ישראל ונפאל 61 שנים ליחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן