העיצום הגבוה בהיסטוריה של המדינה: המדינה תפסה ג'יפ יוקרתי של עוקצת קשישים

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה פעל לתפיסת ג'יפ יוקרתי של חייבת, שהקימה חברת שיווק שהתמחתה בעוקץ קשישים.

כידוע, תפקידו של המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה הוא לחזק את שלטון החוק על ידי אכיפת תשלום קנסות ועיצומים, שהוטלו כדין על ידי גורמי המדינה.

כחלק מהפעילות השוטפת לאכיפה ולגביית חובות עבור המדינה, האגף המבצעי במרכז לגביית קנסות פעל לתפיסת ג'יפ יוקרתי של חייבת, שהקימה חברת שיווק שהתמחתה בעוקץ קשישים, והונתה מאות רבות של קשישים להם שיווקה מוצרים ללא צורך ובדרכי רמייה.

כתוצאה ממעשיה הושת על החייבת עיצום (הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה) של למעלה ל 8 מיליון שקלים.

החייבת פעלה להסתרת הנכסים שלה באופן מידי והאגף המבצעי פועל לאיתורם. אחד הנכסים, ג'יפ יוקרתי, אותר כאמור ובפעולה מהירה נתפס הרכב.

לפני כשנתיים משטרת ישראל והמרכז לגביית קנסות פועלו כנגד בעלי מגרשים העוסקים בסחר של רכבים ללא אישורים כדין. עסקים לא חוקיים אלה משמשים לעיתים כ"מכבסות" להלבנת כספים שמגיע מפעילות עבריינית של ארגוני פשיעה.  במגרשים לא חוקיים אלו אין פיקוח ופעמים רבות רכבים שהורדו מהכביש נמכרים מחדש ומהווים סכנה לציבור. פעילות אכיפה משולבת התקיימה כנגד 2 מגרשים לסחר ברכבים בעיר טמרה, שהוקמו על קרקע חקלאית, פעלו ללא רישיון עסק והיתרים כחוק ואף קיים נגדם צו הריסה מנהלי.

בשנה החולפת פרסם המרכז כי חייבים במרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות שנפגעו מהשלכות המשבר שבעקבות וירוס הקורונה, יכולים לפנות למרכז לגביית קנסות באמצעות טופס מקוון ובמסגרתו לבקש לדחות את תשלום החוב, להפחית פיגורים שנצברו ולפרוס את תשלום החוב.

המרכז ידון בבקשות אלה באופן מהיר בערוץ ייעודי שאיננו מחייב הצגת מסמכים נוספים פרט למסמכים המעידים על השלכות כלכליות שנובעות כתוצאה ממשבר וירוס הקורונה על החייב.

השלכות כלכליות רלוונטיות – פיטורין, צמצום משרה, הוצאה לחופשה ללא תשלום, פגיעה כלכלית בעסק, פגיעה כלכלית בעצמאי, הידבקות בוירוס קורונה, שהות בבידוד או כל סיטואציה אחרת שיש לה השלכה כלכלית, כתוצאה ממשבר וירוס הקורונה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן