ראש הממשלה הודיע: "חיסונים של פייזר ינחתו בישראל בראשון לאוגוסט"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הודיע בפתח ישיבת הממשלה כי חיסוני פייזר – שתוקפם פג השבוע – יגיעו במלאי חדש בתחילת חודש אוגוסט. 

"אנחנו פועלים מזה מספר שבועות גם בתחום החיסונים", אמר בנט, "הבוקר אני שמח לבשר שאחרי שורת שיחות עם מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, סגרנו אתמול בלילה עסקה להקדמת משלוח החיסונים הבא לאחד באוגוסט.

"יחד עם הקיים, זה מבטיח מרגע זה מלאי רציף של חיסונים במדינת ישראל. אני מבקש להדגיש: יש חיסונים לכולם. גם מנה ראשונה יש לנו כרגע במלאי וגם מנה שנייה שתגיע, כאמור, בתחילת אוגוסט. מי שעוד לא התחסן, צעירים ומבוגרים כאחד – צאו היום להתחסן. כל אחד שמתחסן, שומר גם על עצמו, גם על סבא וסבתא, וגם מאפשר למדינת ישראל להמשיך להתנהל בשגרה ללא סגרים.

"אני רוצה להודות במיוחד לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, למנכ"ל משרד הבריאות ולצמרת משרד הבריאות שביחד תפרנו את העסקה הזו ואת עסקת החילופים הראשונה בעולם עם דרום קוריאה".

ובינתיים, במדד התחלואה היומי בישראל, משרד הבריאות עדכן כי 261 בני אדם אובחנו עם נגיף הקורונה מאז אתמול, וכי ישנה עלייה של ארבעה אנשים שמוגדרים במצב קשה מהמחלה – 44 אנשים בסך הכול מוגדרים במצב זה. אחוז הבדיקות החיוביות מאתמול עומד על 0.6 אחוזים.

‏בקרב החיסונים של בני הנוער – 187 אלף בני 15-12 התחסנו מתחילת המבצע ועד אתמול, בסוף השבוע נוספו שמונה חולים חדשים במצב קשה, חמישה מהם מחוסנים.

בתווך, הודיעו בליכוד לפני הצהריים (11.7) על הישג לאופוזיציה: נדחתה ההצבעה על תקנות הקורונה בהיעדר רוב לקואליציה. "חה"כ אוחנה, רוטמן ומקלב הביעו את התנגדותם לאפשר את המשך האיסור על יציאה מהארץ, בהינתן שעל פי הצהרת משרד הבריאות בדיון ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמבקשת להטיל מגבלות כאלה על אזרחיה, קל וחומר הדבר לא סביר כשישראל היא המדינה המחוסנת ביותר בעולם", נמסר.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן