דיון חירום בהיסעי חיילי צה"ל בתחבורה ציבורית: "להפסיק את המציאות הבלתי נסבלת של ראשון בבוקר"

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי אמרה הבוקר (ב') בדיון בוועדת חוץ וביטחון על הצפיפות בהיסעי צה"ל כי "די למציאות החיים הבלתי אפשרית של ראשון בבוקר בתחבורה הציבורית. משרד התחבורה יזם פתרון בשיתוף פעולה עם צה"ל וגם הבאנו תקציב כדי לפתור את הבעיה.

בפתח דבריה אמרה: אנחנו יודעות ויודעים שיש עומס נוראי וצפיפות אדירה בכבישים ובתחבורה בכלל, בעיקר בשל מחסור עצום בתחב"צ והמצב שהגענו אליו הוא בלתי נסבל. התמונות בעומסים בתחבורה הציבורית בראשון בבוקר מחרידות ומתארות מציאות חיים של שנים שבה ראשון בבוקר הוא בלתי אפשרי והדוחק והצפיפות גורמים לכולם לשלם את המחיר, גם לאזרחיות והאזרחים.

עוד הוסיפה: עם כניסתי למשרד התחבורה, פניתי לרשות התחב"צ כדי שיפתרו את הבעיה ושמחתי לגלות שהצוות הגה את הרעיון המבריק להפוך את צה"ל לעוד מפעיל תחבורה. כך הצענו לצה"ל הסכם שמאפשר מצד אחד לפנות מקום בתחב"צ ומצד שני לתת שירות טוב יותר לחיילים והחיילות בהגעה והחזרה מהבסיסים. מדובר על פינוי של אלפי מקומות ברכבת ועשרות אלפי מקומות באוטובוסים בשעות השיא ברחבי הארץ.

דיון חירום בהיסעי חיילי צה"ל בתחבורה ציבורית: "להפסיק את המציאות הבלתי נסבלת של ראשון בבוקר"
מרב מיכאלי בדיון על היסעי צהל – דוברות משרד התחבורה

עוד אמרה: לשמחתי, הרעיון שיזם משרד התחבורה היה במו"מ והייתה לי הזכות להגיד להם ללכת על זה בכל הכוח. הצלחנו להביא 100 מיליון שקל מהאוצר, שמבין גם שחייבים לטפל בזה – לא אירוע של מה בכך.

לסיכום אמרה: משרד התחבורה מעוניין לשתף פעולה עם כל הגורמים במשק ובממשלה וכן עם גורמים אזרחיים כי התקיעות של התחבורה בחיים שלנו חייבת להשתחרר. זה דרוש כדי להזיז את המשק קדימה, כדי לאפשר לנו להגיע לאן שנרצה בחיים ובטח כדי לאפשר לחיילות וחיילים להגיע לבסיס/הביתה בצורה נוחה ויעילה. הפרוייקט הזה יקטין את העומס במרכזי הערים ובתחנות המרכזיות והוא חלק מהמאמץ ליצירת תשתית למעקב וניהול תחבורה בזמן אמת.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן