קורונה: חוק הכניסה לישראל הוארך, בארה"ב דוחים את מתן החיסון השלישי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הכניסה לישראל (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש) כאשר בעד הצביעו 26 חברי כנסת ונגד 3.

ההצעה, התקפה למשך שלושה חודשים, היא בחינה מחדש ואישור של בקשות הארכה לרישיון לישיבת ביקור, לשם העסקת עובדים זרים בסיעוד, אשר נדחו בתקופת מגפת הקורונה. רישיונות אלה יבחנו במקרים בהם הקשר בין המטופל לעובד הזר נמשך מעל חצי שנה, בשל הסתמכות על תקופת ההיערכות הארוכה שניתנה בעקבות מגפת הקורונה, ובלבד שבעת הגשת הבקשה העובד הזר לא שהה בישראל מעל 13 שנים. כל זאת על מנת למנוע ניתוקו של קשר טיפולי ארוך אשר יכול לגרום לפגיעה קשה במטופל.

משרד הבריאות דיווח הבוקר כי 730 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (12.7) מתוך 55,109 נבדקים לגילוי הנגיף.

תמונת מצב הקורונה בישראל, כוללת כעת אריח "אחוז נבדקים חיוביים", המציג כמות נבדקי בדיקות PCR לגילוי הנגיף – עבורם התקבלה תוצאה חיובית (עבור כל נבדק תוצאה סופית), אל מול סך נבדקים בדיקות PCR לגילוי הנגיף אשר עבורם התקבלה תוצאת בדיקה כלשהי, ביום נתון.

היום, בשעות הבוקר, 45 חולים שמצבם מוגדר קשה, 10 מונשמים, 6,439 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה, 5,732,381 מתחסנים מנה ראשונה, 5,197,028 מתחסנים מנה שנייה.

ביממה האחרונה דווח כי בניגוד לעמדת הבכירים בישראל, רשויות הבריאות בארה"ב בסיום פגישה עם נציגי פייזר "אין כעת צורך במתן מנת חיסון שלישית נגד קורונה".

נציגי גופי הבריאות לא השתכנעו מטענת פייזר שמנת חיסון נוספת דרושה – "יש לאסוף עוד מידע בנושא". כזכור, שלשום הנחה משרד הבריאות את קופות החולים על מתן מנה שלישית למדוכאי חיסון. על פי התוויית המשרד, ההמלצה היא לתת את מנת הדחף שמונה שבועות לאחר מתן המנה השנייה. עם זאת צוין כי אין גבול עליון למתן המנה השלישית לאחר מתן המנה השנייה. עוד נכתב כי מומלץ לבצע בדיקות נוגדנים החל משבועיים לאחר מתן המנה השלישית, וכי בכל מקרה לא ניתן לחסן במנה רביעית גם אם מספר הנוגדנים לא עולה.

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן