יאיר גולן: "נתניהו הזיק לאינטרסים הביטחוניים של ישראל"

סגן הרמטכ״ל לשעבר ח״כ יאיר גולן התייחס היום לאיום האיראני ואמר כי ראש הממשלה לשעבר נתניהו "לא רק שעשה מעט בנושא איראן, הוא פשוט הזיק – הזיק לאינטרסים הביטחוניים של ישראל״. 

בפוסט בפייסבוק כתב גולן ארוכות וציין כי ״נאומו המפורסם של נתניהו בפני הקונגרס כשבועיים לפני בחירות 2015 בישראל, זכה לפעולת תגמול אמריקאית במסגרתה בוטלו כספי ההמרה שניתנו לנו מדי שנה בערך של כ 800 מיליון דולר בשנה או למעלה משני מיליארד ש״ח ומחצה. ״ענישה״ אמריקאית זו, שהובלה על ידי סוזן רייס, מי שהיתה אז היועצת לביטחון לאומי של הנשיא אובמה, היתה תגובה לחוצפת נתניהו. את המחיר לא שילם נתניהו אלא אלפי העובדים במפעלי תעשיה ביטחונית בינוניים וקטנים שחיו על כספי ההמרה״.

״הסכם הגרעין שנחתם ב 2015 היה טוב לישראל. למעשה, שום אמצעי אחר לא הסיג לאחור את תוכנית הגרעין האיראנית כמו ה JCPOA. נסיגת טראמפ מההסכם בלחץ נתניהו פגעה באינטרס העליון של ישראל – מניעת יכולת גרעינית מאיראן. צנטריפוגות מתקדמות, היקפי העשרה עצומים, וכניסה לעולם הטכנולוגי של ייצור אורניום מתכתי, אלה הכשלונות של נתניהו – נתניהו פשוט פגע בבטחון ישראל״.

״נתניהו פרסם מידע על פעולות ישראל ובכל פגע במעטה החשאיות של המבצעים הכי מסווגים. אין לדעת מהו היקף הנזק שנגרם, אבל ניתן לקבוע בוודאות, שעצם נטילת הסיכון שבפרסומים היתה פשוט מיותרת. הממשלה הנוכחית תקפיד על כללים פשוטים: שיתוף פעולה הדוק עם ארה״ב, שמירת חשאיות מוחלטת ופעולה אך ורק בהתאם לאינטרסים הביטחוניים העליונים של ישראל וללא שום שיקול פוליטי אישי.״

בחודש יוני תקף שר הביטחון גנץ את נתניהו בנושא האיראני. "שנינו יודעים היטב, מי ניהל את מערכת הביטחון בשנה האחרונה. יודעים היטב- מי נסע לארה"ב כדי לשמור על העליונות הביטחונית שלנו, אחרי עסקת ה-F35 שאותה ביקשת להסתיר. מי פועל ביחד עם האמריקאים בכדי להשפיע על ההסכם עם איראן. שום מהלך פוליטי, לא מצדיק את שבירת השורות שלך והעימות הפומבי שאתה מייצר בשל צרכים פוליטיים מול ארה"ב – ידידתנו הטובה ביותר. אני מבטיח לך ראש הממשלה היוצא, ואני מבטיח לכולכם – אנחנו נמשיך לחזק את היחסים עם ארצות הברית שהיא בעלת הברית החשובה ביותר שלנו, ולעבוד יחד עם הממשל על מנת לדאוג שלאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני . ונדאג שלישראל תהיה את האופציה הצבאית להגן על עצמה".

Print Friendly, PDF & Email

רק מה שמעניין וחשוב לדעת! הצטרפו לוואטסאפ העדכונים של ניוזרום - בלי חפירות, רק דיווחים:

נגישות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן